• Bolivia Nakhaki Extra, 1 kg zrnková

Bolivia Nakhaki Extra, 1 kg zrnková

  • Značka: Cafepoint
  • Kód produktu: 100162
  • Tento produkt je nedostupný

Bolívia Nakhaki Extra

Charakteristika kávy Cafepoint Bolívia Nakhaki Extra

Chuťový profil: V šálke je charakteristická orieškovou krémou a sviežou arómou s vôňami horských bylín. Chuť je mierne sladká s plným, vyváženým telom, jemnou aciditou a náznakmi jablka a citrónu. V závislosti od praženia možno v dochuti cítiť tóny čokolády a kakaa.

O káve Cafepoint Bolívia Nakhaki Extra

O pestovaní kávy: Jednou z najväčších pestovateľských oblastí Bolívie je región Yungas. Pestujú sa predovšetkým odrody Tipica a Caturra. Keďže je krajina len málo poznamenaná ťažkým priemyslom a káva sa často pestuje v nehostinných, ťažko dostupných podmienkach, každá káva má charakter vysokokvalitnej organickej suroviny a práve kvôli tomu je medzi odborníkmi najviac cenená. Bolívia sa tak stala takmer synonymom šetrne pestovanej, organickej kávy obchodovanej v duchu pravidiel Fair Trade.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Bolívia Nakhaki Extra

O krajine: Bolívia je centrálny štát Južnej Ameriky. Prevažne horská krajina, ktorú tvoria vysoké štíty Ánd, náhorné plošiny, sopky, ale aj amazonsky dažďový prales získala nezávislosť v roku 1825. Svoje meno – Bolívia dostala po slávnom juhoamerickom bojovníkovi za slobodu: Simónovi Bolívarovi.

Ročne sa v Bolívii vypestuje asi 10 miliónov kíl kávy. Zber zelenej kávy prebieha prevažne takmer celý rok.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: Odrodová káva