• Burundi Bujumbura Washed, 250g zrnková

Burundi Bujumbura Washed, 250g zrnková

SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 11,99€

Káva Cafepoint Burundi Bujumbura

Charakteristika kávy Cafepoint Burundi Bujumbura

Chuťový profil: V šálke je charakteristická kvalitnou krémou a delikátnou, no sviežou arómou. Chuť je vyvážená medzi horkosťou a aciditou. Prevládajú tóny sladkých citrusov a niekedy aj škorice. V závere možno cítiť jemnú medovo – korenistú dochuť.

O káve Cafepoint Burundi Bujumbura

O pestovaní kávy: Pestovanie kávy nemá v Burundi dlhú tradíciu. Aj keď je krajina ležiaca neďaleko rovníka vďaka vyššej nadmorskej výške ideálna na poľnohospodárstvo, kávu ako pestovateľský produkt sem priniesli Belgičania až v roku 1930, teda v čase, kedy získali nad krajinou nadvládu. Dnes sa tu nachádza asi 25 miliónov kávovníkov. Z menšej časti sa pestuje Robusta. Z prevládajúcej Arabiky je to predovšetkým odroda Bourbon, ktorá tu rastie často vo vysokých polohách. Káva sa pestuje na početných malých farmách a spracováva sa ďalej takzvaným mokrým spôsobom v spoločných „čističkách“ kávy.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Burundi Bujumbura

O krajine: Burundi je štát nachádzajúci sa v strednej Afrike. Susedí s Rwandou, Kongom a Tanzániou. Krajina, ktorá leží v nadmorskej výške medzi 800 až 2000 metrov má pomerne vhodné podmienky na rozvoj poľnohospodárstva. Známa je však skôr veľkou chudobou a odkázanosťou na pomoc medzinárodného spoločenstva a to najmä kvôli častým politickým prevratom a krvavými bojmi medzi znepriatelenými etnickými skupinami.

Ročne sa v Indonézii vypestuje 15 miliónov kíl kávy. Jej zber prebieha takmer celý rok a ďalej sa spracováva tzv. mokrou cestou.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: Odrodová káva