Cafepoint Brasil Yellow Bourbon 250g, zrno

Zrnková káva Cafepoint Brasil Yellow Bourbon je odrodová 100% Arabika.
  • Značka: Cafepoint
  • Kód produktu: 102213
  • Tento produkt je nedostupný
Charakteristika kávy Cafepoint Brasil Yellow Bourbon

Chuťový profil: Brazílska odroda Yelow Burbon na začiatku očarí svojou výraznou, nasládlou arómou s nádychom zrelého exotického ovocia. V chuti je grepovo-horká s jemne sladkými tónmi horkej čokolády. Pre jej silné likérové telo, budeme cítiť chuť tejto kávy ešte dlho po jej prehltnutí.

O káve Cafepoint Brasil Yellow Bourbon

O pestovaní kávy: Kávu do krajiny priniesol už v roku 1927 Francisco de Mello Palheta a Brazília sa vďaka svojej rozlohe a klimatickým podmienkam rýchlo stala najvýznamnejšou krajinou kávového priemyslu. Káva sa tu pestuje na typických farmách, z ktorých väčšina má menej ako 10 hektárov. Pestujú sa tu obidva typy kávy: Robusta aj Arabika. Zo žiadanej Arabiky sú to potom najčastejšie odrody Bourbon, Typica, Caturra a Mundo Novo. Takmer v každej šálke espressa, pripraveného kdekoľvek na svete, sa nachádza jedna z týchto brazílskych káv.
Brazília je neohrozeným lídrom v pestovaní kávy. Ročne sa tu vypestujú takmer 3 milióny ton kávy, čo tvorí tretinu svetovej kávovej produkcie. Zber kávy prebieha prevažne v apríli a máji.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Brasil Yellow Bourbon

Brazília je najväčší štát Južnej Ameriky. Na domovskom území žije takmer 200 miliónov ľudí. Sever a juhovýchod krajiny tvoria vysoké hory, vo vnútrozemí sa nachádza veľká Amazonská nížina. Brazília, v ktorej je národným jazykom portugalčina, je okrem futbalových hviezd známa predovšetkým vďaka rozsiahlemu Amazonskému pralesu.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!