Cafepoint Cuba Serrano Superior 250g, zrno

Zrnková káva Cafepoint Cuba Serrano Superior je odrodová 100% Arabika.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 10,79€
    11,99€

Charakteristika kávy Cafepoint Cuba Serrano Superior

Chuťový profil: V šálke je charakteristická orieškovou krémou a likérovou arómou. Chuť je jemne sladká, s príjemným sirupovým telom a veľmi ľahkou, takmer nebadateľnou aciditou. V dochuti môžete cítiť náznak karamelu a nezriedka i tabaku.

O káve Cafepoint Cuba Serrano Superior

O pestovaní kávy: Kávu do krajiny priniesli zhruba pred dvesto rokmi, pravdepodobne farmári so susedného ostrova Haiti. Pestuje sa tu výlučne Arabica a najvýznamnejším pestovateľským regiónom je pohorie Sierra Maestra. Káva sa neprestala pestovať ani počas Castrovho režimu, aj keď najväčším odoberateľom bol vtedajší Sovietsky zväz. Dnes je kubánska káva populárna najmä v Amerike, a to nielen vďaka početným imigrantom, ale aj preto, že je považovaná za kvalitný organický produkt. Označenie Superrior znamená, že ide o kvalitné kávové zrná rovnomernej veľkosti.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Cuba Serrano Superior

O krajine: Kuba je najväčší ostrovný štát Karibského mora. Je známa vďaka krásnym plážam, typickým cigarám, rumu, podmanivej hudbe, ale aj kontroverznej americkej väznici Guantánamo. Krajina s 11 miliónmi obyvateľov sa však zapísala do dejín predovšetkým vďaka dlhému Castrovmu režimu, ktorý bol symbolom odporu voči kapitalizmu.

Na Kube sa ročne vypestuje len asi dva a pol milióna kíl kávy. Pestuje sa odroda Arabika, ktorá sa spracováva tzv. mokrou cestou. Zber zelenej kávy prebieha takmer celý rok.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: Odrodová káva