Cafepoint Horúca tmavá čokoláda Mexico 66%, 210g

Cafepoint Horúca tmavá čokoláda Mexico 66% v tvare tzv. callets má horko-sladký charakter. Okrem toho v nej možno pocítiť korenisté tóny. Hmotnosť: 210 g.
  • 4,90€
    8,99€

Neodolateľné čokoládové pokušenie

Vysokokvalitná tmavá čokoláda v tvare tzv. callets. Jedná sa o odrodovú čokoládu z Mexika, ktoré v súčasnosti vyprodukuje menej ako 2% z celosvetovej produkcie kakaa. Pokladá sa za prvú krajinu, v ktorej sa začali pestovať kakaové bôby. Originálna čokoláda z Mexika je v chuti pomerne intenzívna a kyslastá, avšak vysoko cenená. Tá tradičná sa používa predovšetkým ako ingrediencia do rôznych sladkých pokrmov a nápojov.

Čokoláda má horko-sladký charakter. Najskôr prekvapí nepatrne kyslastou chuťou, v ktorej sa postupne rozvinú korenisté a drevité tóny, zavŕšené dotykom sladkého drievka. Zaručí Vám skutočný labužnícky pôžitok. Callets chutia skvelo samotné či v kombinácii s kávou alebo ako dekorácia na dezerty a koláče. Rozpustené v horúcom mlieku Vám prinesú novú chuťovú dimenziu. Objavte čaro exotického Mexika ukryté v čokoládových callets!

Ideálne ingrediencie k tejto čokoláde: škorica, perník, karamel, lieskové orechy, sladké drievko, maliny, banán, karí korenie.

Hmotnosť balenia: 210 g. Ručne vyrobená čokoláda na Slovensku.

Podrobné informácie o spôsoboch prípravy horúcej čokolády sa môžete dozvedieť tu.

Zloženie: kakaová hmota Mexico, cukor, kakaové maslo, emulgátor: sójový lecitín, aróma: prírodná vanilka. Obsah kakaovej sušiny: min. 66%. Čokoláda vyrobená najmä z odrody kakaovníka Forastero. Môže obsahovať stopy mlieka.

Výživové údaje produktu Cafepoint Horúca tmavá čokoláda Mexico 66% na 100g:

Energia:   2281 kJ / 545 kcal
Tuky:   38,6 g
- z toho NMK*:   23,2 g
Sacharidy:   34,7 g
- z toho cukry:   30,9 g
Vláknina:   2,3 g
Bielkoviny:   7,8 g
Soľ:   0,02 g

NMK* - nasýtené mastné kyseliny

Horúca čokoláda - vôbec prvý čokoládový nápoj bol pripravený približne pred 2500 - 3 000 rokmi mayskou civilizáciou a bol tradičným nápojom Aztékov, ktorý ho prezývali xocolatl. Pôvodne pozostával z mletých plodov zeleného kakaovníka a kukuričnej múky a bol ochutený vanilkou, klinčekmi alebo chili korením. V 15. storočí sa receptúra prípravy tohto nápoja dostala z Mexika až do Európy. Postupne sa začal do neho pridávať cukor či mlieko a tak vznikla horúca čokoláda ako ju poznáme dnes. Nápoj vyniká hustou, krémovou konzistenciou, ktorý môžeme rozlične ozdobiť (napr. šľahačkou či škoricou) a okrem toho sa dá vychutnávať s mnohými ingredienciami. Na tento jedinečný "nápoj bohov" nedá dopustiť žiadny vášnivý čokoholik.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!