• Cafepoint India Cherry AA Robusta 250g, zrno

Cafepoint India Cherry AA Robusta 250g, zrno

Zrnková káva Cafepoint India Cherry AA Robusta sa vyznačuje vysokým obsahom kofeínu.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 9,99€

Káva Cafepoint India Cherry AA Robusta 100%

Charakteristika kávy Cafepoint India Cherry AA Robusta 100%

Chuťový profil: V šálke je charakteristická bohatou krémou a intenzívnou horkastou arómou. Chuť je príjemne korenistá, často s tónmi orieškov a mohutným telom. V dochuti cítiť stále jemnú horkosť s tónmi čerstvo upečeného chleba. 100% Robusta s vysokým obsahom kofeínu silno povzbudí.

O káve Cafepoint India Cherry AA Robusta 100%

O pestovaní kávy: História pestovania kávy v krajine sa opiera o zaujímavú legendu. V 17 storočí súfijský pútnik Baba Budan na spiatočnej ceste z Mekky v prístave v Jemene získal sedem kávových zŕn. Ukryl ich vo svojom odeve a priniesol do Indie. V pohorí Chikkamagaluru ich zasadil, a tak sa kávovník dostal z Arabského polostrova na východ. Odvtedy sa káva v krajine pestuje neprestajne, predovšetkým na juhu. V Indii sa darí veľmi dobre aj odrode Robusta, no najznámejšie a najcenenejšie sú odrody Arabiky. Medzi najvyhľadávanejšie patria monzúnová Monsooned Malabar a gurmánska Mysore. Označenie AA znamená, že ide o kvalitné kávové zrná rovnomernej veľkosti.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint India Cherry AA Robusta 100%

O krajine: India je s viac než miliardou obyvateľov druhou najľudnatejšou krajinou sveta. Na severe je obklopená majestátnymi Himalájami, na východe, západe a juhu indickým oceánom. Krajina s bohatou a dlhou históriou získala novodobú nezávislosť až v roku 1947 vďaka otcovi národa Mahatma Gándhímu.

Hoci India nepatrí medzi kávových gigantov (z hľadiska celosvetovej produkcie jej patrí 8. miesto), v kávovom priemysle tu pracuje viac ako 3 milióny ľudí. Zber zelenej kávy prebieha prevažne v mesiacoch november a február.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: Odrodová káva