• Costa Rica SHB, Svetlé Praženie, 250g zrno

Costa Rica SHB, Svetlé Praženie, 250g zrno

Costa Rica SHB, svetlo pražená je vhodná aj pre alternatívne spôsoby prípravy kávy.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 6,95€
    9,99€

Káva Cafepoint Costa Rica SHB

Charakteristika kávy Cafepoint Costa Rica SHB

Chuťový profil: V šálke je charakteristická orieškovou krémou a sviežou, plnou kvetinovou vôňou. Chuť je mierne sladká so stredne silným, ale vyváženým telom, príjemnou aciditou a často dlhou dochuťou s jemnými tónmi citrusového ovocia.

O káve Cafepoint Costa Rica SHB

O pestovaní kávy: Kostarika je z poľnohospodárskeho hľadiska známa predovšetkým pestovaním a exportom banánov a kávy. Káva sa tu začala pestovať za koloniálnych čias už v roku 1779. Dodnes je káva významnou poľnohospodárskou plodinou a v regiónoch ako Tarrazu, Herediá, Tres Rios, alebo Volcan Poas sa pestujú tie najlepšie kávy strednej Ameriky. Pestujú sa tu hlavne odrody Caturra, Mondo Novo a Catuai. Káva s Kostariky je medzi odborníkmi cenená predovšetkým vďaka delikátnej acidite, plnému, často robustnému telu a vyváženej chuti. Označenie SHB (Strictly Hard Bean) znamená, že ide o veľmi kvalitné kávové zrná pestované vo vysokých nadmorských výškach. Svetlo pražená káva znamená, že je vhodná aj pre alternatívne spôsoby jej prípravy.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Costa Rica SHB

O krajine: Kostarika je krajina nachádzajúca sa v Strednej Amerike. Väčšia časť je hornatá, pričom ide o pohoria vulkanického typu. Na západe ju obmýva Tichý oceán, na východe hraničí s Karibským morom. Krajina v ktorej žije asi 5 miliónov ľudí je známa svojimi nádhernými jazerami a množstvom prírodných rezervácií.

Ročne sa v krajine vypestuje takmer 90 miliónov kilogramov kávy. Zber zelenej kávy prebieha takmer celý rok, prevažne však medzi januárom a marcom.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!