• Costa Rica SHB, Svetlé Praženie, 250g zrno

Costa Rica SHB, Svetlé Praženie, 250g zrno

Costa Rica SHB, svetlo pražená je vhodná aj pre alternatívne spôsoby prípravy kávy.
  • Značka: Cafepoint
  • Kód produktu: 102193
  • Tento produkt je nedostupný

Káva Cafepoint Costa Rica SHB

Charakteristika kávy Cafepoint Costa Rica SHB

Chuťový profil: V šálke je charakteristická orieškovou krémou a sviežou, plnou kvetinovou vôňou. Chuť je mierne sladká so stredne silným, ale vyváženým telom, príjemnou aciditou a často dlhou dochuťou s jemnými tónmi citrusového ovocia.

O káve Cafepoint Costa Rica SHB

O pestovaní kávy: Kostarika je z poľnohospodárskeho hľadiska známa predovšetkým pestovaním a exportom banánov a kávy. Káva sa tu začala pestovať za koloniálnych čias už v roku 1779. Dodnes je káva významnou poľnohospodárskou plodinou a v regiónoch ako Tarrazu, Herediá, Tres Rios, alebo Volcan Poas sa pestujú tie najlepšie kávy strednej Ameriky. Pestujú sa tu hlavne odrody Caturra, Mondo Novo a Catuai. Káva s Kostariky je medzi odborníkmi cenená predovšetkým vďaka delikátnej acidite, plnému, často robustnému telu a vyváženej chuti. Označenie SHB (Strictly Hard Bean) znamená, že ide o veľmi kvalitné kávové zrná pestované vo vysokých nadmorských výškach. Svetlo pražená káva znamená, že je vhodná aj pre alternatívne spôsoby jej prípravy.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Costa Rica SHB

O krajine: Kostarika je krajina nachádzajúca sa v Strednej Amerike. Väčšia časť je hornatá, pričom ide o pohoria vulkanického typu. Na západe ju obmýva Tichý oceán, na východe hraničí s Karibským morom. Krajina v ktorej žije asi 5 miliónov ľudí je známa svojimi nádhernými jazerami a množstvom prírodných rezervácií.

Ročne sa v krajine vypestuje takmer 90 miliónov kilogramov kávy. Zber zelenej kávy prebieha takmer celý rok, prevažne však medzi januárom a marcom.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!