• Dominican republic Barahona AAA, 250g zrno

Dominican republic Barahona AAA, 250g zrno

SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 11,99€

Káva Cafepoint Cuba Serrano Superior

Charakteristika kávy Cafepoint Cuba Serrano Superior

Chuťový profil: V šálke je charakteristická orieškovou krémou a plnou arómou. Chuť je veľmi jemná, príjemne sladká, s náznakmi citrusových plodov a niekedy aj čokolády. Jemné, no plné telo sa prejaví v prekvapivo dlhej dochuti.

O káve Cafepoint Cuba Serrano Superior

O pestovaní kávy: Káva z Dominikánskej republiky patri medzi takzvané karibské kávy, ktoré sú medzi odborníkmi vysoko hodnotené. Dominikánska republika síce zaostáva za súpermi z Jamajky a Kuby, ale len pre problematické spracovanie a transport. Káva samotná, prevažne z vysokohorských, oblasti je veľmi kvalitná a cenená. Pestuje sa na malých, často len niekoľko árových farmách a kávovník nezriedka rastie popri stromoch pínie, makadamských orechov a guavy, čo dáva káve charakteristické chute. Medzi najvyššie hodnotené patrí káva z juhovýchodnej oblasti Barahona, ktorú mnohí odborníci prirovnávajú k slávnej Jamajke. Označenie AAA znamená, že ide o kvalitné kávové zrná rovnomernej veľkosti.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Cuba Serrano Superior

O krajine: Dominikánska republika sa nachádza v karibskom mori a zaberá východnú polovicu historicky významného a slávneho ostrova Hispaniola, na ktorom sa v roku 1492 vylodil pri hľadaní nového sveta Krištof Kolumbus. V súčasnosti žije v tejto španielsky hovoriacej krajine asi 10 miliónov ľudí a ročne sem za nádhernými bielymi pieskovými plážami prichádzajú tisícky turistov.

V Dominikánskej republike sa ročne dopestuje asi 22 000 ton kávy. Vďaka vyváženej klíme a členitému terénu káva dozrieva počas celého roka, ale za hlavnú sezónu zberu sa považujú mesiace október až jún.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: Odrodová káva