Durgol 2ks

  • Značka: Durgol
  • Kód produktu: 502001
  • Tento produkt je nedostupný

Prečo odvápňovať kávovar pomocou Durgol Swiss Espresso

durgol swiss espresso je rýchly a dôkladný

Je rýchly a dôkladný

Durgol Swiss Espresso účinkuje 5-10krát rýchlejšie iné značkové odvápňovače. Proces odvápnení nie je potrebné prerušovať, aby sa čakalo než Durgol Swiss Espresso začne účinkovať. Jedna samotná fľaštička (125 ml) zaisťuje kompletné odvápnenie. Liter špeciálneho odvápňovača Durgol Swiss Espresso rozpustí približne 80 g vápenatých usadenín.

durgol swiss espresso poskytuje účinnú protikoróznu ochranu

Ochráni Váš kávovar

Durgol Swiss Espresso obsahuje účinné ochranné látky brániace vzniku korózie, a preto ani časté a dlhodobé odvápňovanie týmto špeciálnym tekutým prípravkom nespôsobuje koróziu kovových vnútorných častí. Pri svojom pôsobení Durgol Swiss Espresso takmer nepení, preto odvápňuje naozaj všade, vo všetkých častiach a po celej ploche vnútorných armatúr.

Spotrebiteľské balenie obsahuje 2 fľaštičky pripravené k okamžitému použitiu

Je pripravený k okamžitému použitiu

Durgol Swiss Espresso je pripravený k použitiu okamžite. Na rozdiel od odvápňovacích prípravkov vo forme prášku, alebo tabliet nie je Durgol Swiss Espresso nutné pred použitím rozpúšťať. Tekutý odvápňovací prípravok neobsahuje žiadne prísady, ktoré bývajú v tabletách a ktoré by mohli upchať váš prístroj.

durgol swiss espresso zvíťazil v súťaži odvápňovačov

Víťaz súťaže odvápňovačov

Durgol Swiss Espresso získal 1. miesto v súťaži Coffee Innovations v kategórii "Odvápňovače" na medzinárodnom veľtrhu domácich spotrebičov domotechnika 2008 v Kolíne nad Rýnom.

Uvedená cena je za 1 balík s 2ks flaštičkami po 125ml.

Použitie odvápňovacieho prostriedku Durgol v pákových kávovaroch:

Odporúča sa vyčistiť kávovar od vodného kameňa po každých cca 300 porciách pripravených káv (cca 2 kg kávy). Na jedno čistenie sa používa 1 fľaštička (125 ml.) dekalcifikačné prostriedku DURGOL. Samotné pôsobenie roztoku by nemalo byť kratšie ako 45 minút. Pri zanedbanom a silne znečistenom kávovare proces opakujte 2-3 krát. Keďže pákové kávovary zvyčajne nemajú vstavané programy na automatické odvápňovanie, odporúča sa tzv. ručné odvápnenie.

  1. Do nádržky na vodu nalejte dekalcifikačný prostriedok a dolejte studenou vodou až doplna. Odvápnenie sa vykonáva cez vodnú/parnú trysku.
  2. Vypustite cca 2 dcl. roztoku, aby sa celý vnútorný rozvod, vrátane čerpadla a boileru naplnil týmto roztokom.
  3. Uzavrite ventil a počkajte 5-10 minút (odporúča sa čakať pri vypnutom kávovare), aby roztok mohol pôsobiť na usadeniny vodného kameňa.
  4. Potom znova vypustite cca 2 dcl. a zase počkajte 5-10 minút.
  5. Opakujte postup podľa bodov 2 a 3 dovtedy, kým neminiete všetku vodu v nádržke.
  6. Vyberte nádržku na vodu, dôkladne ju umyte a opláchnite čistou vodou, nasaďte ju späť na kávovar a naplňte studenou vodou.
  7. Vypustite cca 1/2 litra vody na prepláchnutie kávovaru. Kávovar je takto čistý a odvápnený, môžete si urobiť kávu.

Použitie odvápňovacieho prostriedku DURGOL v automatických kávovaroch:

Odporúča sa vyčistiť kávovar od vodného kameňa zakaždým, keď Vám kávovar zahlási potrebu odvápnenia, ale najmenej raz za 3 mesiace. Takže ak kávovar nehlásil viac ako 3 mesiace potrebu odvápnenia (napr. preto, že môžete mať zle nastavenú tvrdosť vody v kávovare), spustite tento program ručne. Na jedno čistenie sa použije 1 fľaštička (125 ml.) dekalcifikačného prostriedku Durgol. Samotné pôsobenie roztoku by nemalo byť kratšie ako 45 minút.

Spustenie samotného programu odvápnenia si pozrite v návode k Vášmu kávovaru.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!