• El Salvador SHG Washed, 250g zrno

El Salvador SHG Washed, 250g zrno

SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 9,99€

Káva Cafepoint Cuba Serrano Superior

Charakteristika kávy Cafepoint El Salvador SHG Washed

Chuťový profil: V šálke je charakteristická krémou orieškovej farby a sviežou arómou. Chuť je pozoruhodne vyvážená, sladké tóny sa kombinujú s veľmi ľahkou aciditou a príjemnou horkosťou v závere.

O káve Cafepoint El Salvador SHG Washed

O pestovaní kávy: Káva sa v krajine začala s úspechom pestovať v devätnástom storočí. Pôda so sopečnou charakteristikou, mierne klimatické podmienky a hornatá krajina boli zárukou, že sa El Salvador stane pestovateľom jednej z najkvalitnejších káv sveta. Koncom dvadsiateho storočia však mala tamojšia káva aj napriek ideálnym klimatickým podmienkam veľmi zlú reputáciu. Mohli zato dlhé a časté vojenské konflikty, ktože znemožňovali nielen kvalitné pestovanie, ale aj následné spracovanie a transport zelenej kávy. Až v posledných desaťročiach politického mieru káva z El Salvadoru získava spať zaslúžený punc kvality. Označenie SHG (Strictly High Grown) znamená, že ide o veľmi kvalitné kávové zrná pestované vo vysokých nadmorských výškach.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint El Salvador SHG Washed

O krajine: El Salvador je pomerne malá krajina strednej Ameriky. Hornatý terén, mierna klíma, ktorá sa nemení takmer celý rok a prijemné vody Tichého oceánu ju robia ideálnou na život. Krajina s viac ako siedmimi miliónmi obyvateľov však bola vo svojich novodobých dejinách ťažko skúšaná mnohými gerilovými povstaniami, autoritárskymi režimami a vojnami.

Ročne sa v El Salvadore dopestuje viac ako 110 000 ton zelenej kávy a vďaka mimoriadne vyváženým klimatickým podmienkam jej zber prebieha prakticky počas celého roka.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: Odrodová káva