• Guatemala SHB, 250g zrno

Guatemala SHB, 250g zrno

SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 11,99€

Káva Cafepoint Guatemala SHB

Charakteristika kávy Cafepoint Guatemala SHB

Chuťový profil: V šálke je charakteristická orieškovou krémou a sviežou arómou s vôňami kvetín a citrusov. Chuť je mierne sladká s plným, vyváženým telom, jemnou aciditou a často čokoládovou dochuťou.

O káve Cafepoint Guatemala SHB

O pestovaní kávy: Najznámejšou pestovateľskou oblasťou Guatemaly je región Guatemala - Antigua. Káva sa v tomto regióne pestuje veľmi dávno a patrí medzi najcenenejšie kávy sveta. Nachádza sa v údolí obklopenom tromi vysokými vulkanickými pohoriami. Práve tieto geografické podmienky dávajú tu vypestovanej káve komplexnú paletu chutí. V káve z Guatemaly môžete cítiť svieže tóny citrusového ovocia, jemné chute korenia a niekedy aj ľahkú čokoládovú dochuť. Káva sa v Guatemale pestuje aj v iných regiónoch, napríklad Fraijane, Cobán, Huehuetenango... žiadna z nich však nedosahuje slávu kávy Antigua. Označenie SHB (Strictly Hard Bean) znamená, že ide o veľmi kvalitné kávové zrná pestované vo vysokých nadmorských výškach.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Guatemala SHB

O krajine: Guatemala je štát nachádzajúci sa v Strednej Amerike. Väčšia časť krajiny je hornatá, pričom ide o pohoria vulkanického typu. Na západe ju obmýva Tichý oceán, na východe hraničí s Karibským morom. Krajina v ktorej žije asi 9,5 milióna ľudí je často sužovaná zemetraseniami a vulkanickou činnosťou.

Ročne sa v Guatemale vypestuje asi 240 miliónov kíl kávy. Zber zelenej kávy prebieha prevažne medzi januárom a marcom..

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Súvisiace produkty

Italcaffé single origin Guatemala, 250g zrno

Italcaffé single origin Guatemala, 250g zrno

Pražená zrnková káva. 100% odrodová Arabika z Guatemaly. Jedná sa o SHB (St..

10,90€

Štítky: Odrodová káva