• Indonesia Kopi Luwak 50g

Indonesia Kopi Luwak 50g

SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 34,90€

Káva Cafepoint Kopi Luwak

Charakteristika kávy Cafepoint Nepal Mt. Everest Supreme

Chuťový profil: V šálke je charakteristická prenikavou vôňou, solídnou krémou orieškovo – hnedej farby a takmer nebadateľnou aciditou. Veľmi jemná horkosť a plné zamatové až likérové telo dopĺňajú delikátne tóny čokolády a karamelu.

O káve Cafepoint Nepal Mt. Everest Supreme

O pestovaní kávy: Káva sa do krajiny dostala už v sedemnástom storočí v čase holandskej nadvlády. V súčasnosti je Indonézia štvrtým najväčším producentom kávy na svete. Krajina z druhou najväčšou biodiverzitou na svete, tropickou klímou a pôdou s vulkanickým zložením je ideálna na pestovanie vynikajúcej gurmánskej kávy. Medzi najznámejšie indonézske kávy patri určite najdrahšia káva sveta Kopi Luwak – tzv. cibetková káva. Zrelý kávový plod najprv zje cibetka – mala ázijská kunovitá šelma, ktorá sa okrem iného živí dužinou kávových bobúľ. Nepoškodené kávové zrnko potom vylúči v truse. Zrno sa dôkladne očistí a pripraví na ďalšie spracovanie.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Nepal Mt. Everest Supreme

O krajine: Indonézia sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a Oceánii. Tvorí ju viac než 17 000 ostrovov. V tomto rovníkovom štáte charakteristickom mnohými, stále aktívnymi sopkami žije 240 miliónov ľudí. Krajina, ktorá je častou dovolenkovou destináciou sa v roku 2004 smutne preslávila ničivým podmorským zemetrasením a následnou vlnou tsunami.

Ročne sa v Indonézii vypestuje asi 800 tisíc ton kávy, no len malá časť sa ďalej spracováva ako cibetková káva. Zber zelenej kávy prebieha vďaka klimatickým podmienkam takmer cely rok.

- Podľa mnohých odborníkov, "najjemnejšia káva sveta"

- Extra šetrné praženie pre zachovanie kvality

- Exkluzívne darčekové balenie

- Najkvalitnejšia tohtoročná zásielka tejto prémiovej odrodovej kávy

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: Odrodová káva