• Indonesia Sumatra Sulawesi, 1kg zrno

Indonesia Sumatra Sulawesi, 1kg zrno

SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 39,90€

indonesia Sumatra Sulawesi

Charakteristika kávy Cafepoint Indonesia Java WIB 1 MB

Chuťový profil: V šálke je charakteristická kvalitnou orieškovou krémou a jemnou arómou. Chuť je príjemne sladká s tónmi vanilky a stredne silným, likérovým telom. V závere možno niekedy cítiť aj jemnú čokoládovú dochuť.

O káve Cafepoint Indonesia Java WIB 1 MB

O pestovaní kávy: Káva sa do krajiny dostala už v sedemnástom storočí v čase holandskej nadvlády. V súčasnosti je Indonézia štvrtým najväčším producentom kávy na svete. Krajina z druhou najväčšou biodiverzitou na svete, tropickou klímou a pôdou s vulkanickým zložením je ideálna na pestovanie vynikajúcej gurmánskej kávy. Medzi najznámejšie indonézske kávy patri určite najdrahšia káva sveta Kopi Luwak – tzv. cibetková káva. Veľmi známymi pestovateľskými ostrovmi sú predovšetkým Jáva a Sumatra. Kávy z Indonézie sú cenené najmä vďaka nízkej acidite, príjemnej sladkosti a komplexnosti chutí.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Indonesia Java WIB 1 MB

O krajine: Indonézia sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a Oceánii. Tvorí ju viac než 17 000 ostrovov. V tomto rovníkovom štáte charakteristickom mnohými, stále aktívnymi sopkami žije 240 miliónov ľudí. Krajina, ktorá je častou dovolenkovou destináciou sa v roku 2004 smutne preslávila ničivým podmorským zemetrasením a následnou vlnou tsunami.

Ročne sa v Indonézii vypestuje asi 800 tisíc ton kávy. Zber zelenej kávy prebieha vďaka klimatickým podmienkam takmer cely rok.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: Odrodová káva