• Ascaso I-Steel, versatile, mlynček I2

Ascaso I-Steel, versatile, mlynček I2

+ Zľavové kupóny v hodnote 200 €
  • Značka: Ascaso
  • Kód produktu: 201045
  • Tento produkt je nedostupný

Kávovar I-Steel I2 je zo série kávovarov Ascaso Steel, tieto silné a robustné stroje sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Ich vzľad je inšpirovaný pôvodnou továrňou Ascaso v Barcelone a výkon týchto strojov za ich industriálnym vzhľadom nijako nezaostáva. A teda sú všetky stroje z tejto rady toho istého vzhľadu a nekompromisného výkonu. Model I-Steel I2, má jednu hlavu/páku, zohrieva vodu v termobloku a má vstavaný mlynček s konickými mlecími kameňmi. Ponúka tak nielen dokonalé mletie ale i prípravu espressa na profesionálnej úrovni.

Už dávno nie je tajmostvom, že na krásne espresso potrebujete kvalitný mlynček. A mlynček I2 steel vstavaný do tohoto espresso stroja kvalitný určite je. Azda jedinou chybičkou krásy je zvýšená hlučnosť oproti iným modelom. Kónické mlecie kamene vám zaručia veľmi rovnomerný výsledok mletia a plynulé nadstavenie hrúbky mletia zase zaručia správny výsledok. Keďže ovládanie hrúbky je veľmi jemné, doporučujeme použiť druhotriedne zrná na najdenie správnej hrúbky. Mletie začne pritlačením páky na spínač.

Aj samotná páka na tomto stroji stojí za zmienku. Je krásna, ergonomická, má pohodlný 10° sklon, je samozrejme ťažká, z pochromovanej mosadze a vynikajúco teplotne stabilná. Príslušenstvom ku páke sú 3 sitká z nehrdzavejúcej ocele. Dve pretlakové na mletú kávu (jedna a dve porcie) a sitko na prípravu espressa z kávových podušiek systému E.S.E. (tzv. PODy).

Hlavica tohoto espresso stroja má taktiež masívne steny z pochrómovanej mosadze a rovnako ako páka, vynikajúco drží teplo. Extra veľký termoblok ktorý zohrieva vodu, či vytvára paru je šikovne umiestnený priamo nad hlavicou. Spolu so silným 16 barovým čerpadlom a trojcestným tlakovým ventilom tak máme kvalitný stroj s vysokou tepelnou stabilitou, ktory nemá problém poradiť si s viacerými šálkami za sebou, prípadne s väčšou dávkou vody, napríklad na doppio. Vrchná časť stroja je vymedzená na odkladanie šálok, kam prúdi i teplo z termobloku, čo umožňuje predhriatie šálok. K dispozícii sú 2 kovové nástavce na našľahávanie mlieka. Jedna tryska je navrhnutá tak aby na nej krásnu penu dokázal vytvoriť aj začiatočník, druhá sa zase viac hodí na tvorbu mikropeny tak potrebnej na vytvorenie late-art.  Kávovar sa ovláda veľmi jednoducho, pomocou troch páčiek (elektrický vypínač, zapnutie pary a spustenie prípravy espressa). Súčaťou kávovaru je kvalitný, profesionálny oceľový tamper a dávkovač na 7 gramov mletej kávy.

Technické špecifikácie výrobku:

Farba:Nerez
Objem nádrže na vodu:1,3 lit.
Tlak čerpadla:16 bar
Rozmery (Š x V x H)345x280x245 mm
Dve espressa zároveň:Áno
Hmotnosť stroja:7 kg
Príkon/Napätie:900 W/230 V
Produkcia:5-10 porcií za deň
Termoblok:Nerezová oceľ + hliník
Typ ovládania:Páčkové
Povrchový materiál:Hliník/Oceľ
Parná tryska:Áno

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!