Lucaffé Jamaica Blue Mountain, 7g v PODs

  • Značka: Lucaffé
  • Kód produktu: 160035
  • Tento produkt je nedostupný

V šálke sa vyznačuje sviežou, až iskrivou arómou, výnimočne vyváženými chuťami s veľmi nízkou aciditou a takmer nebadateľnou horkosťou. V závere môžete cítiť tóny sušených bylín, sviežich kvetov a niekedy aj jemne nasládlu chuť orieškov. Vďaka mimoriadne plnému telu budete cítiť chuť tejto kvalitnej kávy ešte dlho po jej prehltnutí.

Rokmi preverená a stále ospevovaná ako najlepšia káva tejto planéty je 100% Arabica Blue Mountain z Jamaiky. 

O krajine: Jamaica je pomerne malý ostrov v Karibskom mori. Necelé tri milióny obyvateľov rozprávajú anglicky a okrem vynikajúcich športovcov, hudobníkov a nádherných pláží sa môžu pýšiť pestovaním, podľa väčšiny odborníkov, najlepšej kávy na svete.

Káva sa na Jamajke pestuje len v obmedzenom množstve a vďaka príjemnej karibskej klíme sa zrelé plody zbierajú počas celého roka.

Na ostrove sa pestuje pomerne malo kávy a len časť s nej sa môže hrdiť prívlastkom „najlepšia“. Táto vzácna káva sa rastie v rovnomennom regióne na sever od hlavného mesta Kingston. Káva s označením Blue Mountain sa pestuje v nadmorskej výške 1000 až 1700 metrov. Teplé karibské podnebie a časté horské dažde majú jedinečný vplyv na kávovník. V horách, ktoré sú takmer neustále zahalené do hmly tak môžu kávové plody zrieť veľmi pomaly. Výsledkom je kvalitné zrno s neobyčajne komplexným chuťovým profilom.Na to, aby sa táto vzácna káva dostala až k spotrebiteľovi dohliada špeciálny úrad na kontrolu kvality Coffee Industry Board of Jamaica. Priamo na ostrove ju uskladňujú do už špeciálnych drevených sudov a expedujú ďalej do sveta.

Balenie: 1 ks / 7g

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!