Madagascar odrodová čokoláda, 200g

Cafepoint Horúca tmavá čokoláda Madagascar 66% je vysokokvalitná odrodová čokoláda v tvare tzv. callets. Charakteristická horko-sladkou chuťou. Hmotnosť: 200 g.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 7,99€

Neodolateľné čokoládové pokušenie

Vysokokvalitná tmavá čokoláda v tvare tzv. callets od Cafepointu. Jedná sa o odrodovú čokoládu z Madagaskaru, ktorý je preslávený vďaka pestovaniu takých jedinečných plodín ako vanilka či tabak. Avšak nezaostáva ani v produkcii kakaových bôbov. Najviac sa tu pestuje odroda Forastero (60%). Za ňou nasleduje Trinitario (35%) a Criollo (5%), ktoré najviac určujú kvalitu kakaa z Madagaskaru. Väčšinu plantáží predstavujú malé rodinné farmy, na ktorých sa kakaovníky stále pestujú tradičným spôsobom a preto kakao z tohto ostrova možno pokladať za organické.

Čokoláda sa vyznačuje veľmi intenzívnou, zaoblenou, horko-sladkou chuťou a plným telom. Jej mierne kyslastý charakter završujú ovocné tóny pripomínajúce maliny, borievky, citrusy, zrelé marhule či ananás. Zaručí Vám pravý labužnícky pôžitok. Callets chutia skvelo samotné či v kombinácii s kávou alebo ako dekorácia na dezerty a koláče. Rozpustené v horúcom mlieku Vám prinesú novú chuťovú dimenziu. Objavte čaro exotického ostrova Madagaskar ukryté v čokoládových callets!

Ideálne ingrediencie k tejto čokoláde: muškátový orech, kardamón, rebarbora, med, olivový olej, belgické sušienky Speculoos, pomarančový likér Cointreau, odrodová káva (Ethiopia Sidamo Grade, Brasil Santos, Jamaica Blue Mountain).

Hmotnosť balenia: 200 g. Ručne vyrobená čokoláda na Slovensku.

Podrobné informácie o spôsoboch prípravy horúcej čokolády sa môžete dozvedieť tu.

Zloženie: kakaová sušina (obsah: min. 66%), kakaové maslo, cukor, emulgátor: sójový lecitín, aróma: prírodná vanilka. Krajina pôvodu kakaových bôbov: Madagaskar. Čokoláda vyrobená z odrôd kakaovníka Forastero, Criollo a Trinitario. Môže obsahovať stopy mlieka.

Výživové údaje produktu Cafepoint Madagascar odrodová čokoláda na 100g:

Energia:  2296 kJ / 549 kcal
Tuky:  39,5 g
- z toho NMK*:  23,7 g
Sacharidy:  33,4 g
- z toho cukry:  29,5 g
Vláknina:  12,5 g
Bielkoviny:  7,9 g
Soľ:  0,02 g

NMK* - nasýtené mastné kyseliny

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!