• Nepal Mt. Everest Supreme, 125g zrno

Nepal Mt. Everest Supreme, 125g zrno

SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 8,45€
    9,99€

Cafepoint Mt. everest

Charakteristika kávy Cafepoint Nepal Mt. Everest Supreme

Chuťový profil: V šálke je charakteristická jasnou krémou svetlo hnedej farby a sviežou arómou. Chuť je jemná so stredne silným telom a typickou aciditou s tónmi vysokohorských bylín. V ľahkej a sviežej dochuti stále cítiť jemné tóny citrusových plodov.

O káve Cafepoint Nepal Mt. Everest Supreme

O pestovaní kávy: Káva sa začala v krajine pestovať už pred viac ako storočím, no časom ju takmer úplne vytlačili tradičné čajové plantáže. K obnove pestovaniu kávy došlo až v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Dnes sa tu pestuje káva na početných malých farmách často až vo výške 1600 metrov nad morom. Práve vďaka spôsobu pestovania, pri ktorom sa nepoužíva chémia a čistému prírodnému prostrediu má káva z Nepálu povesť výnimočne čistého biologického produktu. Aj keď sa káva v Nepále pestuje vo viacerých regiónoch, najslávnejšia pochádza z oblasti hlavného mesta Kathamandu. Označenie Supreme znamená, že ide o kvalitné kávové zrná rovnomernej veľkosti.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Nepal Mt. Everest Supreme

O krajine: Nepál je himalájsky štát ležiaci medzi Čínou a Indiou. Krajina je známa najmä vďaka budhistickým kláštorom a vysokým horám, predovšetkým však najvyššej hore sveta: Mont Everestu. V Nepále, ktorý získal nezávislosť od Británie v roku 1923 dnes žije takmer tridsať miliónov ľudí.

Nepál nepatrí z hľadiska produkcie medzi významných kávových hráčov. Vysokohorská káva sa tu pestuje v malých množstvách a jej značná časť sa expeduje do USA, Japonska a Hongkongu.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: Odrodová káva