Brasil Bela Giana, 250g

Káva má príjemnú, sviežu, kvetinovú arómu. Jemnú, citrusovú aciditu dopĺňa ovocná sladkosť. Má ľahšie telo a jemnú dochuť. V pozadí môžme cítiť tóny pražených orieškov a karamelu.
  • Značka: Cafepoint
  • Kód produktu: 102212
  • Tento produkt je nedostupný
Charakteristika kávy Cafepoint Brasil Santos NY2

Chuťový profil: Káva má príjemnú, sviežu, kvetinovú arómu. Jemnú, citrusovú aciditu dopĺňa ovocná sladkosť. Má ľahšie telo a jemnú dochuť. V pozadí môžme cítiť tóny pražených orieškov a karamelu.

O káve Cafepoint Brasil Santos NY2

O pestovaní kávy: Kávu do krajiny priniesol už v roku 1927 Francisco de Mello Palheta a Brazília sa vďaka svojej rozlohe a klimatickým podmienkam stala rýchlo najvýznamnejšou krajinou kávového priemyslu. Káva sa tu pestuje na typických farmách, z ktorých väčšina má menej ako 10 hektárov. Pestujú sa tu obidva typy kávy: Robusta aj Arabica. Zo žiadanej Arabiky sú to potom najčastejšie odrody Bourbon, Typica, Caturra a Mundo Novo. Takmer v každej šálke espressa pripravenej kdekoľvek na svete sa nachádza jedna z týchto brazílskych káv.

Brazília je neohrozeným lídrom v pestovaní kávy. Ročne sa tu vypestujú takmer 3 milióny ton kávy, čo tvorí tretinu svetovej kávovej produkcie. Zber kávy prebieha prevažne v apríli a máji.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Brasil Santos NY2

O krajine: Brazília je najväčší štát Južnej Ameriky. Na domovskom území žije takmer 200 miliónov ľudí. Sever a juhovýchod krajiny tvoria vysoké hory, vo vnútrozemí sa nachádza veľká amazonská nížina. Brazília, v ktorej je národným jazykom portugalčina je okrem futbalových hviezd známa predovšetkým vďaka veľkému amazonskému pralesu.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!