Sao Thome odrodová čokoláda, 200g

Cafepoint Horúca Tmavá čokoláda Sao Thomé 70% je odrodová čokoláda pochádzajúca z afrického súostrovia Svätý Tomáš a Princov ostrov. Má veľmi intenzívnu chuť.
  • 7,99€

Neodolateľné čokoládové pokušenie

Vysokokvalitná tmavá čokoláda v tvare tzv. callets od Cafepointu. Jedná sa o odrodovú čokoládu zo súostrovia Svätý Tomáš a Princov ostrov, ktoré leží pri západnom pobreží Afriky. V roku 1822 sa stali prvými africkými ostrovmi, na ktoré boli dovezené kakaové bôby z Brazílie. Preto sú prezývané aj ako čokoládové ostrovy. V súčasnosti tu možno stále nájsť priamych potomkov pôvodných kakaovníkov odrody Forastero z Južnej Ameriky, ktoré produkujú vysoko cenené kakaové bôby.

Čokoláda sa vyznačuje veľmi intenzívnou a komplexnou chuťou, v ktorej sa prelína množstvo ovocných tónov ako napríklad marhule, maliny či citrusy a miestami možno pocítiť dokonca i náznaky čaju. Zaručuje skutočný labužnícky pôžitok. Callets chutia skvelo samotné či v kombinácii s kávou alebo ako dekorácia na dezerty a koláče. Rozpustené v horúcom mlieku Vám prinesú novú chuťovú dimenziu. Objavte čaro exotického ostrova Svatý Tomáš ukryté v čokoládových callets!

Ideálne ingrediencie k tejto čokoláde: limetka, citrón, čučoriedka, marakuja, pomaranč, banán, vlašské orechy, balzamikový ocot, sečuánske korenie, tymián, kardamón, karamel, belgická cukrovinka Cuberdon, káva s príjemnou chuťou (napr. Jamaica Blue Mountain, Brasil Santos, Papua New Guinea, Guatemala).

Hmotnosť balenia: 200 g. Ručne vyrobená čokoláda na Slovensku.

Podrobné informácie o spôsoboch prípravy horúcej čokolády sa môžete dozvedieť tu.

Zloženie: kakaová sušina (obsah: min. 70%), kakaové maslo, cukor, emulgátor: sójový lecitín, aróma: prírodná vanilka. Krajina pôvodu kakaových bôbov: Svätý Tomáš a Princov ostrov. Čokoláda vyrobená z odrody kakaovníka Amelonado (Forastero). Môže obsahovať stopy mlieka.

Výživové údaje produktu Cafepoint Sao Thomé odrodová čokoláda na 100g:

Energia:   2266 kJ / 542 kcal
Tuky:   39,6 g
- z toho NMK*:   23,8 g
Sacharidy:   28,9 g
- z toho cukry:   24,5 g
Vláknina:   14,6 g
Bielkoviny:   9,2 g
Soľ:   0,02 g

NMK* - nasýtené mastné kyseliny

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!