• Tanzania AA Rainforest Alliance organic, 200g zrno

Tanzania AA Rainforest Alliance organic, 200g zrno

Tanzania AA Rainforest Alliance je 100% Arabika. Káva je charakteristická vínnou aciditou, stredným až plným telom a intenzívnou krémou. Chuť je sladká, s tónmi ovocia.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 9,99€

Charakteristika kávy Cafepoint Tanzania AA Rainforest Alliance

Chuťový profil: Káva je charakteristická vínnou aciditou, stredným až plným telom a intenzívnou krémou. Chuť je sladká, s tónmi ovocia.

O káve Cafepoint Tanzania AA Rainforest Alliance

O pestovaní kávy: Káva sa v Tanzánii vo väčšom začala pestovať koncom devätnásteho storočia, keď bola krajina kolonizovaná Nemeckom. V súčasnosti je produkcia kávy z 90% v rukách jednotlivých farmárov. Na takmer tristo tisícoch malých fariem sa káva pestuje často v tieni banánovníkov. Pestujú sa obidva typy: Arabica a Robusta. Žiadanejšia a vzácnejšia Arabica je zastúpená hlavne odrodami Kent, Bourbun a Typica. Medzi najznámejšie regióny patria oblasti okolo jazier Niassa a Taganyika a predovšetkým plantáže v okolí slávneho vrchu Kilimandžáro. Označenie AA znamená, že ide o veľmi kvalitné kávové zrná rovnomernej veľkosti. Rainforest Alliance je organizácia, ktorá dbá na na to, aby bola káva pestovaná podľa najprísnejších ekologických noriem, tým pádom je takáto káva organická. Okrem toho sa podieľa na zlepšovaní životnej úrovne drobných pestovateľov kávy.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Tanzania AA Rainforest Alliance

O krajine: Tanzánia je štát nachádzajúci sa v západnej časti afrického kontinentu. Je známa predovšetkým vďaka cestovateľom a milovníkom safari. V krajine, ktorá ma viac ako 40 miliónov obyvateľov je mnoho jedinečných národných parkov. Medzi najznámejšie patri exotický ostrov Zanzibar, slávne Viktóriine jazero, ale predovšetkým celoročne zasnežená, najvyššia hora kontinentu Kilimandžáro. Z jej vrcholu môžete vidieť takmer polovicu Afriky.

V Tanzánii sa ročne dopestuje viac než 50 miliónov kilogramov kávy. Zber kávy, ktorá sa spracováva prevažne mokrým spôsobom prebieha hlavne v októbri až februári.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Súvisiace produkty

Nikaragua SHG EP Ecasuman organic 200g, zrno

Nikaragua SHG EP Ecasuman organic 200g, zrno

Chuťový profil: Vyznačuje sa čokoládovou sladkou arómou, citrusovými..

9,99€

Papua Nová Guinea PSC-A/X organic 200g, zrno

Papua Nová Guinea PSC-A/X organic 200g, zrno

Chuťový profil: Káva sa vyznačuje výnimočne nízkou aciditou, bohatou..

9,99€

Myanmar Shan State 200g organic, zrno

Myanmar Shan State 200g organic, zrno

Chuťový profil: Káva má silné telo, mandlovú arómu, miernu aciditu, ..

9,99€