Ako pripraviť dokonalú šálku kávy (5. časť - Kapsulový kávovar)

Kapsľový kávovar

Ide o často neprávom podceňovaný, no v skutočnosti veľmi kvalitný a v Taliansku i Európe stále obľúbenejší kávovar pre domácnosti. Kapsulový systém bol vymyslený samotnými Talianmi, ktorí chceli piť kvalitné espresso nielen v kaviarni, ale aj doma.

Keďže vedeli, že pripraviť si kvalitné espresso vyžaduje nielen čas, ale aj baristické zručnosti, vynašli stroj, ktorý to urobí za nich. Kapsulový kávovar pracuje na podobnom princípe ako kaviarenský stroj, do hlavice kávovaru sa však nedáva káva v páke, ale špeciálna poduška s kávou alebo kávová kapsula. V každej kapsuli je čerstvo pomletá a medzi dvoma sitkami špeciálne utlačená káva presne podľa predpisov talianskych kaviarnikov. Vám už stačí len vybrať si kávu podľa svojej chuti, vložiť ju do kávovaru a vychutnať si pravé talianske espresso.

Postup prípravy:

  1. zapnite stroj, nalejte do nádržky čerstvú vodu a počkajte, kým sa stroj nahreje.
  2. vyberte si kapsulu podľa chuti, vložte do priehradky na kapsule a zavrite. Uistite sa, že kapsula správne „sadla“ a priehradka je dobre uzavretá.
  3. vložte pod výtok kávy šálku a zvoľte v menu veľkosť nápoja.
  4. keď prístroj ukončí výdaj nápoja, vyberte šálku s hotovou kávou.
  5. skontrolujte nádobu na odpad, prípadne vyhoďte použité kapsule.

Kapsulový kávovar je určený pre ľudí v domácnostiach a stále viac aj vo firmách, kde majú radi kvalitnú taliansku kávu, radi striedajú typy a chute káv, a nechcú investovať do stroja veľa peňazí.

Medzi výhody tohto typu kávovaru patrí nízka nákladová cena, kvalitná káva, kompaktné rozmery, tichá prevádzka, rozmanité kávy a v neposlednom rade veľmi jednoduchá príprava a minimálna údržba.