Ako si správne pripraviť horúcu čokoládu

Horká čokoláda

Na prípravu 1 dcl tekutej horkej čokolády v mikrovlnnej rúre zalejte 50 g tmavej čokolády 4 cl studeného mlieka a ohrejte v mikrovlnnej rúre na teplotu tesne pred bodom varu mlieka - približne 30s pri výkone 700W. Vo chvíli keď začne mlieko v pohári stúpať ihneď mikrovlnnú rúru vypnite! Pohár opatrne vyberte a miešajte čokoládu lyžičkou až kým nezhustne. Primiešaním malého množstva studeného mlieka dosiahnete ideálnu hustotu a teplotu 40-45°C.

Na prípravu 1 dcl tekutej horkej čokolády s použitím teplého mlieka zalejte 50 g tmavej čokolády 4 cl vopred zohriatym mliekom na teplotu ktorá Vám vyhovuje pre konzumáciu. Odporúčame použiť väčší pohár (napr. 3 dcl), v ktorom mlieko spolu s čokoládou rozmiešajte lyžičkou až kým sa čokoláda úplne nerozpustí v mlieku a nevytvorí tekutú čokoládu. Čokoláda je pripravená. Pre zriedenie použite znovu teplé mlieko. Pri použití malého množstva smotany dosiahnete ešte jemnejšiu chuť.

Mliečna čokoláda

Na prípravu 1 dcl tekutej mliečnej čokolády v mikrovlnnej rúre použite Ien 2 cl studeného mlieka na 50 g čokolády a ohrievajte približne polovicu času ako pri tmavej čokoláde! Ďalší postup je rovnaký ako pri príprave horkej čokolády.

Na prípravu 1 dcl tekutej mliečnej čokolády s použitím teplého mlieka zalejte 50 g čokolády 2 cl teplého mlieka zohriateho na teplotu ktorá Vám vyhovuje pre konzumáciu. Ďalší postup je rovnaký ako pri príprave horkej čokolády.