Vážení zákazníci,
v súvislosti so súčasnou situáciou Vás chceme informovať o uzavretí všetkých našich kamenných prevádzok až do odvolania súčasného stavu. Rovnako je uzavretá prevádzka Cafepoint na Žilinskej ulici, ktorá pre internetový obchod obsluhovala zákazníkov s osobnými odbermi. Miesto osobného odberu je presunuté do centrálneho skladu na Račianskej ulici č. 66 v Bratislave v čase od 9:00 do 16:00. Pri osobnom odbere nie je možná platba v hotovosti a kartou. Pri osobnom odbere tovaru je potrebné zvoliť online platbu kartou, alebo platbou pomocou predfaktúry.
Váš tím Cafepoint

Vážení zákazníci,
zavádzame novú službu dodávania tovaru počas pracovných dní, "CAFEPOINT Express donášková služba do 24h", v pracovné dni, pre mesto Bratislava. Pri využití donáškovej služby je nutná online platba. Donášková služba je bezplatná.

Kapsule Caffitaly dobíjajú trh

Prvú fabriku na kávové kapsule firma otvorila už v roku 2004 v meste Gaggio Montano, kde je dodnes aj sídlo spoločnosti a logistické centrum. O šesť rokov neskôr spoločnosť spustila druhý výrobný závod v meste Rozzano pri Miláne. Dnes v týchto dvoch závodoch vyrobia denne na desiatich linkách päť miliónov kávových kapsúl, čím sa im darí získavať zaujímavý podiel na vysoko konkurenčnom trhu s kávou.

Otvorený systém

Po rokoch výskumu ešte vo firme Gaggia vymysleli kapsulový Caffitaly System, ktorý zahŕňa vlastné kávové kapsule a kávovary. Oba výrobky sú chránené patentom, ktorý patrí firme Gaggia, známej najmä výrobou profesionálnych kávovarov. Talianská firma pochopila, že vyrábať kávové kapsule iba pre jednu firmu nie je ekonomicky atraktívne a efektívne. Preto sa rozhodla ponúknuť otvorenú licenciu pre svojich obchodných partnerov. Caffitaly System spolupracuje s viacerými pražiarňami kávy, ktorý využívajú ich štandardizované kapsule a kávovary. Medzi jej odberateľov patria nielen významné talianske, ale aj zahraničné firmy ako napríklad Caffè Cagliari, Dallmayr, Chicco d´Oro, Julius Meinl či Tchibo. Všetky tieto firmy sa rozhodli preniknúť na trh s kávovými kapsulami a darí sa im.

Širšia báza výrobcov kávy zapojených do systému je výhodná aj pre konečného zákazníka. Ten má možnosť väčšieho výberu zo širokej ponuky druhov kávy od jednotlivých značiek, balenej do štandardizovaných kapsúl Caffitaly. Navyše pri väčších objemoch vyrobených kapsúl sa ich cena pre výrobcov znižuje, čo pomáha v boji s konkurenciou. Pre neustále rastúci dopyt sa začínajú kapsule plniť aj mimo územia Talianska. Kapsule Caffitaly dnes dostanete aj v Ázii, Austrálii aj v Amerike.

Podobný systém a obchodný model s kapsulami majú aj iní veľký hráči v kávovom biznise. Kávové kapsule značky Tassimo vyrába firma Kraft Foods. Nespresso kapsule má zase pod palcom veľká potravinárska firma Nestlé sídliaca vo Švajčiarsku. Svoje kapsule má aj holandská firma Douwe Egberts či taliansky výrobca kávy Caffe Vergnano.

Spojenie kávových kapsúl s kávovarmi

V čom sú Caffitaly kapsule výnimočné? V prvom rade sú malé, praktické a jednoduché na obsluhu. Za pár sekúnd máte pripravené kvalitné espresso s jemnou krémou. Rýchlosť prípravy kávy ocenia najmä tí spotrebitelia, ktorí nemajú čas ani chuť sa doma hrať s mletím kávy, jej plnením do pákového kávovaru a následným čistením okolia. Kapsule sú hygienické a vákuovo uzatvorené. Nestane sa vám, že káva v nich zvetrá a znehodnotí sa, ako keď ju skladujete doma v rôznych nádobách či vrecúškach.

Ako vyzerajú kávové kapsule zvnútra? Obsahujú osem gramov mletej kávy a dva fitre, ktoré sú chránené vzduchotesným krytom pred nežiaducim kyslíkom. Systém funguje tak, že horúca voda pod vysokým tlakom pretečie do kapsule, kde je horným filtrom rovnomerne vháňaná cez kávu. Potom tekutina prejde ešte druhým fitrom, ktorý dokáže z tekutiny vyextrahovať maximum vône a odtiaľ putuje nápoj do šálky. Výsledkom je kvalitné espresso s intenzívnou arómou. Takéto kapsule sú navyše vhodné aj na iné druhy nápojov ako je čaj, čokoláda či kakao.

Firma pri budovaní systému kapsúl myslela aj na kávovary. Používa malé, jednoducho ovládateľne kávovary pre domácnosti, ale aj kancelárie či reštaurácie. Nezaberajú v kuchyni veľa miesta, majú moderný dizajn, majú programovateľnú veľkosť kávy, vyrábajú sa v rôznych farbách a ľahko sa čistia. Ochutnajte a porovnajte ako chutí káva z kapsulového kávovaru a káva z klasického espresso kávovaru.

Budete veľmi príjemne prekvapení, akú kvalitnú kávu s jemnou krémou a lahodnou chuťou dokáže malý zázrak menom Caffitaly pre vás vyčarovať. Presvedčte sa sami o kvalitách Caffitaly! Pozrite si všetky druhy kávových kapsúl, ktoré aktuálne ponúkame v našom obchode. Systém Caffitaly je 100% kompatibilný so systémom Cafissimo od Tchiba.