Káva a kofeín 1. diel

Veľa kávičkárov si nevie predstaviť začiatok svojho dňa bez voňavej kávy.

"Kávové raňajky" nám spríjemňujú ráno, navodzujú pohodovú atmosféru a v neposlednom rade nás šálka dobrej rannej kávy nabije energiou a naštartuje do často ťažkého pracovného dňa. Môže za to látka ukrytá v kávovom zrne – kofeín. Aj keď účinky kofeínu boli známe už veľmi dávno, dokonca oveľa skôr, ako bola objavená káva, kofeín samotný bol objavený a popísaný nemeckým chemikom Ferdinandom Rungem až v roku 1819. Jeho chemicky vzorec je C8H10N4O2 a v čistej lekárnickej verzii má formu bieleho kryštalického prášku a výrazne horkú chuť.

Z účinkov kofeínu treba spomenúť predovšetkým vplyv na centrálny nervový systém,

- kofeín povzbudzuje

- odďaľuje únavu

- zbystruje vnímanie

- zlepšuje duševnú činnosť

- a niekedy môže spôsobiť aj ľahkú eufóriu.

Taktiež sa často používa v diétach najrozličnejšieho druhu, keďže spôsobuje zrýchlenie metabolizmu a efektívnejšie spaľovanie tukov.

V prírodnej verzii je symbolom kofeínu predovšetkým káva, no môžeme ho nájsť aj v kakaových bôboch a následne v čokoláde, rastline guarana, v čaji, alebo v orechoch Kola, z ktorých sa vyrábajú populárne nápoje.

V súčasnosti teda môžeme nájsť kofeín nielen v káve, ale aj v šálke čaju, kakaa, v tabuľke čokolády, alebo v čoraz viac populárnych energetických nápojoch.

Každý kávičkár však veľmi dobre vie, že kofeín predsa najlepšie "chutí" v káve:-)