Ľadová káva dvomi spôsobmi

V teplom letnom období nepadne nič lepšie než dobre vychladený osviežujúci nápoj. Preto Vám prinášame dva recepty na, v tomto období mimoriadne obľúbený nápoj, ktorým je ľadová káva. Prajeme Vám dobrú chuť a príjemné osvieženie :)

Ľadová káva s kokosom a vanilkou

100ml espresso káva
50 ml mlieka
Strúhaný kokos
Trstinový cukor
Vanilkový struk
Mletá škorica
Ľadové kocky

Pripravíme si kávu na spôsob espresso, ktorú necháme vopred vychladiť. Kávu osladíme 1 čajovou lyžičku trstinového cukru a pridáme zrnká vanilkového struku / cca z 1cm struku/. Do pohára dáme ľadové kocky, zalejeme studenou kávou.

Mlieko napeníme buď v shakeri alebo ručným šľahačom. Mlieko by malo mať izbovú teplotu, aby nám zostalo v podobe peny na povrchu kávy. Ľadovú kávu posypeme strúhaným kokosom a pomaly nalejeme vyšľahané mlieko. Ozdobíme škoricou.

Ľadová káva s mätou a čokoládou

100ml espresso káva
50 ml mlieka
Trstinový cukor
kakao
Čokoládové ľadové kocky
Mätové ľadové kocky

Pripravíme si kávu na spôsob espresso, ktorú necháme vopred vychladiť. Mätové ľadové kocky si pripravíme vopred tak, že čerstvú mätu najemno nasekáme zmiešame s cukrom a vodou a nalejeme do formičiek na výrobu ľadu.

Takýmto istým spôsobom si pripravíme aj čokoládové kocky z tekutej čokolády. Do pohára dáme mätové a čokoládové ľadové kocky, zalejeme studenou kávou. Mlieko napeníme buď v shakeri alebo ručným šľahačom. Mlieko má byt izbovej teploty aby nám zostalo v podobe peny na povrchu kávy. Na ľadovú kávu pomaly nalejeme vyšľahané mlieko a dozdobíme čerstvou mätou a kakaom.