Nie je Arabika ako Arabika. Spoznáte rozdiely?

Od čias, keď sa Arabika rozšírila z etiópskej domoviny do celého sveta, sa ešte doteraz nepreskúmali všetky jej odrody a chute. Pre komerčné účely sa pestuje len niekoľko z nich. My však v tom vidíme len veľké plus v podobe rôznych chutí a množstve pôžitkov.  V súčasnosti sa však zaznamenalo už 125 druhov tejto rastliny, čo momentálne predstavuje oproti Robuste až 80 % podiel svetovej produkcie kávy. Na veľkovýrobu sa však využíva len 10 odrôd. 

V prvej časti tohto článku sa dozviete to, v čom sa líši prvých päť druhov Arabiky, aký je ich príbeh a história, ako aj to, aký to má dopad na ich chuť. 

Netypická Typica

Ide o základný druh Arabiky, ktorý pochádza z Etiópie a z tejto odrody sa vyvinulo mnoho ďalších odrôd. Má rovný kmeň a dorastá do výšky aj štyroch metrov. Dnes je však už málo plodná, no káva z nej má excelentnú chuť zloženú z jej charakteristickej čistoty, štruktúrovanej kyslosti a sladkastej chuti.

Bourbon à la Arabica 

Odroda, ktorá produkuje o 30 % viac kávy než Typica, no stále je to pomerne málo. Tieto rastliny vysadili Francúzi na ostrove Réunion v Indickom oceáne už začiatkom 18. storočia. Kávové čerešne rastú celkom blízko vedľa seba do žltej až červenej farby, no veľmi ľahko opadajú. Chuť Bourbonu je však trochu podobná Typice, no zachováva si svoju veľmi sladkú chuť s vyrovnanou kyslosťou. Vyskúšajte našu kávu Brasil Yellow Bourbon

Gén, ktorý zmenil chuť kávy

Okolo rokov 1930 - 1935 objavili domorodci v okolí mesta Caturra v Brazílii kávovník, ktorý sa nápadne podobal na odrodu Bourbon z Réunionu, no išlo o jej zmenšenú podobu. Podľa vedcov za to môže jediný gén, vďaka ktorému má rastlina kratšiu vzdialenosť medzi konárikmi. Oproti pôvodnému Bourbonu má však táto odroda Caturra vyššiu produktivitu a pre jej jednoduché pestovanie a chuť odrody Bourbon je obľúbená v celej Latinskej Amerike. V našom eshope nájdete aj kávu Costa Rica SHB, pripravenú z odrody Caturra.

Hybrid najlepších odrôd

Opäť v Brazílii objavili prírodnú odrodu Mondo Nuevo, ktorá je hybridom odrôd Typica a Bourbon. Zreje pomalšie než ostatné odrody, no ide najmä o silnú odrodu s odolnosťou voči škodcom. To najlepšie z Typicy a Bourbonu nájdete v káve Brasil Bela Giana.

Arabika s najväčšími zrnami

Odroda Maragogype je v Brazílii známa ako veľká a vysoká rastlina. Ide o ďalšiu mutáciu Typicy, po ktorej zdedila aj nízku produkciu. Avšak jej zrná sa radia medzi tie najväčšie na svete. Ak si želáte skúsiť veľké zrná Maragogype, nájdete ich v našej káve Colombia Supremo.

Či už si vyberiete a obľúbite klasickú odrodu Typica alebo sa stane vaším denným spoločníkom brazílska Mondo Nuevo, možností na spoznávanie nových chutí je niekoľko. V druhej a poslednej časti článku vám predstavíme ďalších päť odrôd Arabiky, rovnako aj kávy, v ktorých objavíte históriu kávového zrnka.