Top Moka hrá farbami a talianskou kvalitou

Spoločnosť Top Moka Italia bola založená iba pred desaťročím v roku 2001. Jej zakladateľ Orlando Leone stavil na kvalitu a farebnosť, aby sa odlíšil od konkurencie. Na rozdiel od konkurenčnej firmy Bialetti, ktorá si potrpí na tradičný kovový (hliníkový) vzhľad moka kávovarov, moka kávovary Top moka hrajú farbami.

Okrem farieb sú rozdiely aj v použitých materiáloch a modernom dizajne. Funkčnosť, elegancia, kovové hliníkové povrchy s rôznorodými farbami, vrchnák z nylonu a ergonomick0 tvarovanie, to sú základné znaky kávovarov od tejto firmy. Top Moka kávovary majú navyše pevné dno. Dizajn a invenciu firmy si môžete vychutnať pri výrobkoch ako Goccia, čo je moka kávovar s keramickou kanvičkou, kde sa káva zhromaždí v keramickej násadke. Populárny je aj kávovar Papalina, ktorý kombinuje talianský dizajn s modernou technológiou prípravy kávy. Špeciálny tlakový ventil (odolný do 4 barov) je umiestnený v hornej časti stroja a vyrovnáva tlak v zariadení.

Konkurenčná výhoda Top Moka kávovarov je aj v tom, že sú čiastočne vyrábané ručne. Pri výrobe kávovary prechádzajú rukami niekoľkých umeleckých pracovníkov, ktorí kávovary čistia, maľujú a brúsia a preto je každý kus výnimočný a jedinečný. Pri týchto kávovaroch sa dá povedať, že sú naozaj made in Italy. Top Moka Italia je úspešná na vysoko konkurenčnom trhu s kávovarmi aj preto, že 6% z tržieb investuje do výskumu a vývoja. Okrem klasických moka kávovarov sa venuje aj vývoju nových produktov ako poduškové kávovary a automatické merače na kávu.

Firma vyrobí ročne okolo 200 tisíc kávovarov v továrni, kde zamestnáva sto pracovníkov. Výrobky vyváža do celého sveta, kde má asi tri tisícky odberateľov. Tieto kávovary nájdete v krajinách ako Nemecko, Kanada, Japonsko, Austrália a samozrejme aj na Slovensku.

Firemná výroba je sústredená v mestečku Gravellona Toce, neďaleko Milána. Okrem výrobnej haly sú pri továrni aj výklady, kde môžete obdivovať farebnosť firemnej ponuky. Top Moka expanduje aj nákupom iných značiek. Nedávno kúpila tri značky, ktoré sú na trhu už niekoľko rokov - Imperia, Starlet, a Peru.

Zdroje: topmokaitalia.com, tradekey.com