Účinky kávy na ženy

Biológia žien a mužov je rozdielna, preto aj káva inak pôsobí na ženy ako na mužov. Avšak obom pohlaviam káva poskytuje množstvo antioxidantov a ďalších prospešných látok, o ktorých sme už písali. V tomto článku sa dozviete to, ako účinkuje káva na ženy počas ich života.

Vyššia inteligencia a lepší výkon

Pracovný stres sa v dnešnej dobe dá jednoducho odbúrať športom alebo inými relaxačnými aktivitami. Avšak ako sa vysporiadať s takou situáciou priamo na pracovisku, napríklad počas rokovania, na ktorom je potrebné vyriešiť vážnu situáciu? Odpoveďou je: Milé ženy, dajte si kávu! Šikovní vedci z Bristolu vyskúmali, že v stresových situáciach by ženy mali piť kávu nielen pre jej priaznivé účinky, ale najmä pre obsiahnutý kofeín, ktorý zvýši ich výkonnosť a inteligenčný potenciál. Vďaka káve dokážete lepšie premýšľať a rýchlo reagovať, čo vám pomôže najmä v práci.

Na druhej strane podobné účinky môžete spozorovať aj na káve s kamarátkou. Káva vám dodá energiu a vďaka nej si na vašich spoločných chvíľach v kaviarni lepšie oddýchnete a budete sa cítiť viac fit.

Depresia nemá šancu

Jarná únava, predletná depresia z veľkosti plaviek či jesenná únava alebo predvianočná depresia z nedostatku darčekov. To všetko vie vyriešiť dobrá kávička. Ako? Iní šikovní ľudia z americkej Univerzity Harvard potvrdili známy fakt, že pravidelné pitie kávy znižuje riziko výskytu depresie a priaznivo vplýva práve na ženskú psychiku. Presnejšie odporúčajú vypiť 4 šálky kávy, aby ste znížili riziko depresie o 20 %. Preto pravidelné kávičkovanie, vám, milé dámy, absolútne neuškodí.

Kávička v inom stave

Pitie kávy v tehotenstve je dovolené, avšak i tu existujú určité obmedzenia. Predovšetkým je užitočné vedieť, že pre dieťa je najviac vplyvný kofeín. Bežná dávka, ktorú dospelý človek prijíma pri 5 - 6 slabších kávach či dvoch silných kávach je 400 mg. Počas tehotenstva by sa táto dávka mala znížiť na menej než polovicu, teda 200 mg (1 - 2 slabé kávy), aby užívanie kofeínu nepoškodilo plod. Nízke množstvá kofeínu pôsobia blahodarne najmä pri nízkom krvnom tlaku matky a taktiež disponujú množstvom antioxidantov, ktoré odbúravajú škodliviny z tela.

Ak Vás však láka dobrá kávička bez obsahu kofeínu, nájdete ju na našom e-shope cafepoint.sk.

Pitie kávy má pre ženu skutočne priaznivé účinky v každej situácii. Každodenná kávička s kamarátkou neprináša len množstvo informácií, ale aj kúsok zdravia v podobe prospešných látok a odolnosti voči depresii a zlej nálade. Navštívte naše kaviarne v Avione, Eurovei a Poluse a pozvite svoju kámošku na šálok kvalitnej kávy.