Z plantáže do papierového podu Lucaffé

Cesta k výslednému papierovému podu plnenému čerstvo namletou výberovou kávou je dlhá, no zaujímavá a plná malých dobrodružstiev. Avšak, aj keď docestuje výberová káva do sídla Lucaffé, jej cesta ešte nekončí.

Chuť kávy podľa CEO Lucaffé

Predtým, než sa dovezená káva hromadne upraží a pomelie, vyrobia sa testovacie vzorky, ktoré ochutná sám riaditeľ spoločnosti. Keďže je vášnivým pražičom a pozná remeselnú výrobu dobrej kávy, ohodnotí každú vzorku a vyberie len tie najchutnejšie a najvhodnejšie. Ak je však potrebné stretnúť sa priamo s producentmi na plantáži, tak neváha a cestuje do zahraničia.

Cesta ako v bavlnke

Kávové zrná sú zozbierané, pretriedené, spracované a nasleduje preprava do závodov Lucaffé. Aby sa zabránilo akémukoľvek poškodeniu alebo strateniu arómy, odrody ako napríklad Jamaica Blue Mountain, cestuje v malých drevených sudoch. Vďaka nim sa vôňa skvelej kávy nestratí a Lucaffé má možnosť pripraviť výbornú kávu.

Kuchár neprezrádza svoje tajomstvo

Nájsť jedinečnú chuť zmesi zloženej z určitého podielu rôznych typov odrôd je know-how umenia Gian Lucu Venturelliho. Výsledky vášnivého výskumu môžeme ochutnať v rôznych zmesiach pripravených pre konkrétnych zákazníkov. Lucaffé Classic je vynikajúca najmä pre espresso, mäkučká kréma, jemné telo a malý podiel čokoládovej Robusty. Naopak Lucaffé Mr. Exclusive je zmesou Arabík z troch kontinentov so stredne silným telom a množstvom chutí. Výhodou týchto zmesí je neustále objavovanie ich chuťových spektier.

Na druhej strane, Lucaffé necháva vyniknúť aj samostatné odrody ako Jamaica Blue Mountain. Na svete je len niekoľko odrôd káv, ktoré sa môžu pýšiť bohatým chuťovým spektrom vytvárajúcim zážitok. Jednou takou je aj Jamaica Blue Mountain práve pre jej sviežu arómu, nízku aciditu, nebadateľnú horkosť a chuť po kvetoch, sušených bylinách a orieškoch. Boly by škoda zmiešať tento zážitok s inými odrodami.

Praženie od remeselníkov

Dobrý pražič dokáže vyťažiť z jednotlivých zŕn to najlepšie a nespáliť všetko, čo sa len dá, teda chuť kávy, esenciálne oleje, dôležitú arómu a celkovú kvalitu. Voňavé zrná Lucaffé prechádzajú remeselnou praxou, jemným pražením, ktoré akoby “hladí” kávu. Všetky podstatné detaily sú tak zachované a výsledná káva vyjde z pražiaceho stroja s malou zvyškovou vlhkosťou, obmedzeným obsahom kofeínu a najvyššou kvalitou.

Mletie, ktoré dáva množstvo chuti

Ak je káva pomletá zle, tak vo výslednom nápoji neposkytne toľko chuti alebo naopak, počas prípravy môže omylom zhorieť (napríklad ak pomeliete príliš najemno a kávu si pripravujete v koťogu). Pre presnú a delikátnu chuť kávy sú samotné zrnká mleté priamo v Lucaffé. Len tie najlepšie mlynčeky na svete môžu mlieť výberové zmesi a odrody, a to najmä za nízkej teploty, jemne a dôkladne. Predsa len, je to dôležitý časť procesu, keďže pomletá káva následne putuje do papierových podov.

Zabaliť arómu, ochutnať kávu

Za dávnych čias bolo zvykom baliť kávu do pergamenu, keďže dlho uchovával arómu kávy. Lucaffé sa vracia k takémuto typu balenia a vylepšuje ho o pohodlné narábanie, pričom využíva vlastnosti papierového podu ako filtra zachytávajúceho baktérie a zvyšky voskov a tukov. Následne sa papierový pod vloží do obalu, v ktorom je chránený ochrannou atmosférou a káva tak odolá oxidácii. Výhodou takéhoto balenia je v konečnom dôsledku úžasná kréma, detailná chuť a množstvo prospešných látok.


Súčasnosť praje kvalite a my predsa chceme piť kvalitnú kávu. Gian Luca Venturelli dokázal v súčasnej dobe preraziť nielen vylepšenými nápadmi, ale najmä starou remeselnou kvalitnou prácou s kávou, ktorú neničí a zachováva jej najlepšie chute, esenciálne oleje a intenzívnu arómu.