Cafepoint China Pu'er Catimor 250g, zrnková káva

Stredne pražená zrnková káva Cafepoint China Pu'er Catimor je šálke charakteristická nezvyčajnou ovocnou chuťou s plným telom a strednou aciditou.
  • Značka: Cafepoint
  • Kód produktu: 102349
  • Tento produkt je nedostupný

Charakteristika kávy Cafepoint China Pu'er Catimor

Chuťový profil: Káva je v šálke charakteristická nezvyčajnou ovocnou chuťou s plným telom a strednou aciditou.

O káve Cafepoint China Pu'er Catimor

O pestovaní kávy:  Táto káva pochádza z okolia mesta Pu'er v provincii Yunnan, ktorá susedí s Vietnamom, Mjanmarskom a Laosom, pričom práve v tejto oblasti sa pestuje najviac kávovníkov. Produkcia je rozdelená do mnohých malých plantáží. Hory v oblasti Pu'er dosahujú až 3000 m n. m., no plantáže sa rozkladajú najmä vo výške 800-1300 m n. m.
Prvé významné pestovanie kávy v Číne nastalo až v roku 1998, kedy sa vláda spojila so Svetovou bankou a OSN a kultivácia kávovníkov narástla na 4000 ha. Dnes sa plantáže rozkladajú na cca 23 tis. ha a 80% z celkovej produkcie pochádza z provincie Yunnan. Väčšina kávy sa spracúvava mokrým procesom a zanedbateľná časť má označenie organickej kávy.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint China Pu'er Catimor

O krajine: Čína je rozlohou štvrtým najväčším štátom sveta, pričom má prevažne hornatý charakter a pohoria s náhornými plošinami zaberajú až 2/3 celej krajiny. Je veľká približne ako USA či celá Európa, čo spôsobuje že klimatické podmienky a životná úroveň jej obyvateľov sa veľmi líšia. V súčasnosti žije v Čine okolo 1,3 mld. ľudí, čím si udržuje titul najľudnatejšieho štátu sveta. Vďaka rýchlemu rozvoju v posledných desaťročiach sa môže táto krajina pýšiť druhou najväčšou svetovou ekonomikou. Navyše, je štvrtým najväčším exportérom a tretím najväčším importérom na svete.
V poľnohospodárstve dominuje pestovanie ryže, ktoré je doplnené o produkciu cukrovej trstiny, čaju, arašidov či bavlny.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!