Cafepoint Colombia Medellin Supremo Svetlé praženie 250g, zrnková káva

Svetlo pražená zrnková káva Cafepoint Colombia Medellin Supremo má mierne citrusovú arómu, slabšie telo a je príjemne sladká s intenzívnou aciditou.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 12,99€

Charakteristika kávy Cafepoint Colombia Medellin Supremo Svetlé praženie

Chuťový profil: Má mierne citrusovú arómu, slabšie telo a je príjemne sladká s intenzívnou, často ovocnou aciditou. Táto svetlo pražená káva je vhodná na použitie cez filter - AeroPress, Chemex, V60, prípadne ako ľadová káva spôsobom Cold Brew.

O pestovaní kávy v Kolumbii

O pestovaní kávy: Káva sa do krajiny dostala v osemnástom storočí vďaka jezuitským misionárom. Pestovanie a obchodovanie s kávou sa výraznejšie rozšírilo v devätnástom storočí. V súčasnosti sa v Kolumbii vypestuje takmer 12% celosvetovej produkcie kávy a krajina tak patrí medzi jej najvýznamnejších producentov na svete. Pestuje sa predovšetkým žiadaná Arabika, obzvlášť odrody Bourbon, Typica, Caturra a Maragogype. Kolumbijská káva je po celom svete známa vďaka svojej jemnej, vyváženej chuti.
Prívlastok SUPREMO znamená, že ide o kvalitné, rovnomerne veľké zrná.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Colombia Medellin Supremo Svetlé praženie

O krajine: Kolumbia je štát nachádzajúci sa v severnej časti južnej Ameriky. Krajina s viac ako 45 miliónmi obyvateľov sa môže popýšiť bohatou geografickou rozmanitosťou. Nachádzajú sa tu vysoké pohoria, úrodné nížiny, tropický dažďový prales a ako jediná krajina južnej Ameriky hraničí s Tichým i Atlantickým oceánom.

V Kolumbii sa ročne vypestuje viac ako 500 000 ton kávy, čo ju robí treťou najvplyvnejšou kávovou krajinou sveta. Zber zelenej kávy prebieha takmer po celý rok, predovšetkým však v mesiacoch november až júl.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!