Zavádzame novú službu dodávania tovaru počas pracovných dní, "CAFEPOINT Express donášková služba do 24h", viac informácií tu

V súvislosti so súčasnou situáciou Vás chceme informovať o uzavretí všetkých našich kamenných prevádzok až do odvolania. Miesto osobného odberu, viac informácií tu

Cafepoint Cuba Serrano Superior Svetlé praženie 250g, zrnková káva

Svetlo pražená zrnková káva Cafepoint Cuba Serrano Superior má likérovú arómu, orieškovú krému a je príjemne sladká so sirupovým telom a intenzívnou aciditou.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 11,19€
    13,99€

Charakteristika kávy Cafepoint Cuba Serrano Superior Svetlé praženie

Chuťový profil: Má likérovú arómu, orieškovú krému a je príjemne sladká so slabším, sirupovým telom a intenzívnou, často ovocnou aciditou. V dochuti môžete cítiť náznaky karamelu a nezriedka i tabaku. Táto svetlo pražená káva je vhodná na použitie cez filter - AeroPress, Chemex, V60, prípadne ako ľadová káva spôsobom Cold Brew.

O pestovaní kávy na Kube

O pestovaní kávy: Kávu do krajiny priniesli pravdepodobne farmári zhruba pred dvesto rokmi zo susedného ostrova Haiti. Pestuje sa tu výlučne Arabika a najvýznamnejším pestovateľským regiónom je pohorie Sierra Maestra. Káva sa neprestala pestovať ani počas Castrovho režimu, aj keď najväčším odberateľom bol vtedajší Sovietsky zväz. Dnes je kubánska káva populárna najmä v Amerike, a to nielen vďaka početným imigrantom, ale aj preto, že je považovaná za kvalitný organický produkt. Označenie Superrior znamená, že ide o kvalitné kávové zrná rovnomernej veľkosti.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Cuba Serrano Superior Svetlé praženie

O krajine: Kuba je najväčší ostrovný štát Karibského mora. Je známa vďaka krásnym plážam, typickým cigarám, rumu, podmanivej hudbe, ale aj kontroverznej americkej väznici Guantánamo. Krajina s 11 miliónmi obyvateľov sa však zapísala do dejín predovšetkým vďaka dlhému Castrovmu režimu, ktorý bol symbolom odporu voči kapitalizmu.

Na Kube sa ročne vyrodukuje len asi dva a pol milióna kíl kávy. Pestuje sa tu odroda Arabika, ktorá sa spracováva tzv. mokrou cestou. Zber zelenej kávy prebieha takmer celý rok.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!