Cafepoint Hawaii Kona 150g, zrno

Zrnková káva Cafepoint Hawaii Kona Extra Fancy sa vyznačuje veľmi lahodnou a ľahkou chuťou s orieškovou príchuťou a primeranou aciditou. Má slabšie telo.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 38,90€

Charakteristika kávy Cafepoint Hawaii Kona

Chuťový profil: Chuť tejto havajskej kávy je veľmi lahodná, ľahká s orieškovou príchuťou a primeranou aciditou. Má slabšie telo s prirodzenou sladkosťou.

O káve Cafepoint Hawaii Kona

O pestovaní kávy: V roku 1930 sa v krajine káva stala komerčnou poľnohospodárskou plodinou. V súčasnosti sa na Havajských ostrovoch nachádza približne 700 malých fariem zameraných na jej pestovanie. Kona - odroda Arabiky sa pestuje na svahoch Hualalai a Mauna Loa patriacich do regiónu Kona ostrova Havaj. Jej najväčší zber prebieha od konca augusta do januára. Táto odroda je jednou z najdrahších káv na svete. Viac o odrode kávy Hawaii Kona sa môžete dozvedieť tu.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Hawaii Kona

O krajine: Havajské ostrovy tvorí 19 ostrovov koralového a sopečného pôvodu a ďalších 118 skál a útesov ležiacich v Tichom oceáne. Patria medzi štáty USA a sú pomenované podľa najvačšieho ostrova Havaj. Veľká biodiverzita, prírodné scenérie, teplé tropické podnebie, množstvo pláží a aktívne vulkány robia z Havajských ostrovov veľmi populárnu destináciu pre turistov, surfistov, biológov a vulkanológov. Preto turizmus predstavuje podstatnú časť ekonomiky tohto štátu. Čo sa týka poľnohospodárstva, 40% krajiny tvoria farmy určené na pestovanie napríklad cukrovej trstiny, makadamových orechov, ananásu či kávy.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!