Utláčatko dynamic 57,5 mm

Dynamometrické utláčatko mletej kávy v páke kávovaru od Nuova Ricambi. Slúži na vytvorenie konštantného tlaku na utláčanú kávu, a to v rozpätí 11-14 kg.
  • Značka: Nuova Ricambi
  • Kód produktu: 262010
  • Tento produkt je nedostupný

Nastaviteľné dynamometrické utláčatko mletej kávy v páke kávovaru od talianskeho výrobcu Nuova Ricambi. Slúži na vytvorenie vždy konštantného tlaku na utláčanú kávu, a to v rozpätí 11-14 kg. Je vyrobené z leštenej nerezovej ocele, čo mu dodáva elegantný vzhľad.

Nie je vhodné do umývačky riadu!

Tamper (utláčatko) patrí medzi základné pomôcky pri príprave espressa a ide o nevyhnutný doplnok každého ozajstného baristu. Používa sa na utlačenie mletej kávy v sitku (filtri) a preto je ideálny najmä pre majiteľov pákového kávovaru. Tamper musí mať priemer, ktorý zodpovedá priemeru sitka. Pri domácich kávovaroch sa stretávame s priemerom medzi 48-52 mm, pri profesionálnych je to až 58 mm. Aby malo espresso dokonalú arómu a chuť, je potrebné aby bola pomletá káva utlačená silou o hmotnosti 15-20 kg, čo Vám kvalitný oceľový tamper zaručí.

O výrobcovi tamperov Nuova Ricambi

Nuova Ricambi je talianska spoločnosť založená v roku 1980, ktorá sa špecializuje na výrobu baristických pomôcok a náhradných dielov do pákových kávovarov a elektrických mlynčekov na kávu. Sprvu pôsobila iba na európskom trhu, avšak od roku 1995 sa zameriava aj na americký kontinent, Áziu a Austráliu. Firma sa snaží ponúkať iba vysokokvalitné a dlhodobo funkčné produkty, vďaka čomu sa vo svete espressa dáva do spojitosti s pojmom "Profesionálna voľba".

Vlastnosti produktu Utláčatko dynamic 57,5 mm

Základné špecifikácie
Farba Strieborná
Materiál Nerezová oceľ
Priemer plochej základne 57,5 mm

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!