Clean Express 20g

Clean Express od talianskej spoločnosti Nuova Ricambi je špeciálny práškový čistiaci prostriedok na čistenie páky a sitka kávovaru. Biologicky rozložiteľný.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 3,99€

Každý pákový kávovar vyžaduje pravidelnú údržbu a čistenie. Kávové zrnko obsahuje množstvo tukov spôsobujúce zanášanie a usadzovanie kávovaru na miestach, akými sú páka či sitko. Preto spoločnosť Nuova Ricambi vyvinula špeciálny práškový čistiaci prostriedok pod názvom Clean Express.

Dôkladne vyčistí Váš stroj a zároveň zabráni usadzovaniu olejov z kávových zvyškov, čím dlhodobo eliminuje ich hromadenie v páke a sitku kávovaru. Okrem toho pravidelným používaním predlžuje funkčnosť stroja a tiež skvalitňuje chuť a arómu pripravovanej kávy. Je biologicky rozložiteľný.

Hmotnosť balenia: 20 g.

Zjednodušený návod na použitie v profesionálnych pákových kávovaroch:

  1. Použite páku so slepým sitkom (alebo vložku do páky pod sitko), prípadne vymeňte v páke klasické sitko za slepé.
  2. Nasaďte na kávovar a stlačte tlačidlo prípravy kávy. Po 10 sekundách tlačidlo vypnite a odoberte páku. Toto prvé prepláchnutie so slepým sitkom má odstrániť hrubé nánosy na hornom sitku kávovaru.
  3. Vymyte slepé sitko, vložte do neho jeden sáčok Clean Express a nasaďte páku znova do kávovaru. 
  4. Stlačte tlačidlo na prípravu kávy a počkajte cca 10 sekúnd. Potom vypnite tlačidlo prípravy kávy. 
  5. Kávovar nechajte s nasadenou pákou cca 15-20 minút, aby čistiaci prostriedok mohol pôsobiť na horné sitká a hlavicu.
  6. Potom už stačí zopakovať prvý cyklus, čiže na 10 sekúnd spustiť prípravu kávy s nasadenou pákou so slepým sitkom.
  7. Nakoniec vypustite z hlavice 1-2 dl vody na prepláchnutie, vyumývajte páku i slepé sitko.
  8. Stroj vypnite až do príchodu ďalšej smeny.

Neodporúča sa používať tento spôsob čistenia u domácich kávovarov, kde nie je trojcestný pretlakový ventil. U týchto modelov je potrebné po každých cca 2 kg kávy odmontovať horné sitko na hlavici a mechanicky vyčistiť usadeniny.

O výrobcovi čistiacich prípravkov na pákové kávovary Nuova Ricambi

Nuova Ricambi je talianska spoločnosť založená v roku 1980, ktorá sa špecializuje na výrobu baristických pomôcok a náhradných dielov do pákových kávovarov a elektrických mlynčekov na kávu. Sprvu pôsobila iba na európskom trhu, avšak od roku 1995 sa zameriava aj na americký kontinent, Áziu a Austráliu. Firma sa snaží ponúkať iba vysokokvalitné a dlhodobo funkčné produkty, vďaka čomu sa vo svete espressa dáva do spojitosti s pojmom "Profesionálna voľba".

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!