Cesta kávy, Kniha o káve - Coffeein

Cesta kávy je prvá kniha o káve písaná v slovenskom jazyku od slovenského autora. Mapuje pozoruhodnú cestu kávy z plantáže až k Vám domov, do Vašej šálky.
  • Značka: Coffeein
  • Kód produktu: 552327
  • Tento produkt je nedostupný

Prečítajte si túto výnimočnú knihu, ktorá mapuje pozoruhodnú cestu kávy z plantáže až k Vám domov, do Vašej šálky. Je určená každému vášnivému kávičkárovi, ktorý si chce spestriť voľný čas alebo chvíle strávené pri svojom obľúbenom nápoji. Rovnako poteší aj ako darček.

Autorom knihy je Peter Szabó, majiteľ známej slovenskej pražiarne kávy Coffeein. Knihu začal písať už v septembri 2015 a rok na to bola úspešne vydaná. Jedná sa prvú knihu o káve písanú v slovenskom jazyku od slovenského autora.

Na 256-tich stranách sa tak môžete dozvedieť množstvo zaujímavých informácií, poznatkov, skúseností, odporúčaní, tipov, recenzií, návodov a ilustrácií. Kniha má pevnú a hrubú väzbu, takže Vás nadchne nielen po obsahovej, ale aj dizajnovej stránke.

Pozostáva zo 4 hlavných kapitol:

1. KÁVOVNÍK A KÁVA - tu sa dozviete všetko o pestovaní a spracovaní kávy a pestovateľských krajinách.
Podkapitoly:
1.1 Po historických stopách kávy
1.2 Kávovník
1.3 Kávovníkové zrno
1.4 Pestovateľské krajiny
1.5 Obchod s kávou

2. PRAŽENIE KÁVY - kapitola o zložení zrna a jeho pražení. Prečo sa vôbec káva praží a prečo chutí tak, ako chutí?
Podkapitoly:
2.1 Prečo sa káva praží
2.2 Praženie kávy
2.3 Faktory vplývajúce na chuť kávy

3. PRÍPRAVA KÁVY - rozsiahla kapitola o rôznych metódach prípravy kávy. Voda ako základ, magické espresso a mnoho tipov a trikov, ako si vyčarovať perfektnú šálku kávy.
Podkapitoly:
3.1 Mletie kávy
3.2 Voda
3.3 Alternatívne metódy prípravy
3.4 Magické espresso

4. SLOVENSKÁ KÁVOVÁ SCÉNA - od akých pražiarní sa oplatí kupovať kávu, aké súťaže a kávové eventy sú na Slovensku a ktoré sú najlepšie kaviarne na Slovensku? Všetky odpovede nájdete v tejto kapitole.
Podkapitoly:
4.1 Moja kávová cesta
4.2 Slovenské pražiarne kávy
4.3 Kaviarne, ktoré sa oplatí navštíviť
4.4 Kávové podujatia a bloggeri
4.5 Slová na záver

Popis z prebalu/zadnej strany

V rukách držíte knihu, ktorá vás hneď na prvých stránkach ovanie lahodnou vôňou kávy, navodí atmosféru príjemného posedenia v útulnej kaviarničke pri svetle sviečok za studených, daždivých dní, alebo uvedie do stavu pohody kdesi na pláži pod slnečníkom.
Ani sa nenazdáte a s ľahkosťou sa necháte preniesť do príbehu, ktorého hlavnou hrdinkou je káva a mapovanie jej vôbec nie nudnej cesty z plantáže až na Váš stôl.

Účelom tejto knihy je obohatiť Vaše povedomie o káve a kávovej kultúre zábavnou a zároveň poučnou formou. Ponúka možnosť dozvedieť sa niečo o histórii aj súčasnosti kávy, o pestovateľských krajinách, ale aj o mlynčekoch, kávovaroch a pražení. Nechajte sa inšpirovať zaujímavými postupmi a návodmi na prípravu kávy rôznymi metódami.

Bohato ilustrovaná kniha, farebný kaleidoskop nádherných obrázkov a fotografií sú garanciou skutočného zážitku, ktorý nás bude sprevádzať ako súputníkov na dobrodružnej ceste kávy.

Vlastnosti produktu Cesta kávy, Kniha o káve - Coffeein

Základné špecifikácie
Autor Peter Szabó
Hmotnosť 900 g
ISBN 978-80-89731-26-8
Jazyk Slovenský
Náklad 500 ks
Počet strán 256
Rok vydania 2017 (2. vydanie)
Rozmery 175 x 250 mm
Väzba Pevná s čiastočným prebalom
Vydavateľstvo COFFEEIN

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!