Cafepoint Papua New Guinea Sigri Svetlé praženie 250g, zrnková káva

Svetlo pražená zrnková káva Cafepoint Papua Nová Guinea je výrazná a korenistá káva so slabším telom a intenzívnou aciditou. Vhodná na použitie cez filter.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 13,99€

Charakteristika kávy Cafepoint Papua New Guinea Sigri Svetlé praženie

Chuťový profil: Jedná sa o výraznú a korenistú kávu so slabším telom a intenzívnou, často ovocnou aciditou. V dochuti prevládajú tóny sušeného ovocia a klinčekov. Je svetlo pražená a vhodná na použitie cez filter - AeroPress, Chemex, V60, prípadne ako ľadová káva spôsobom Cold Brew.

O pestovaní kávy v Papui Novej Guinei

O pestovaní kávy: V krajine Papua Nová Guinea sa káva pestuje prevažne vo vysokohorských oblastiach domorodými obyvateľmi, preto ju možno pokladať za organickú. Zber kávy prebieha ručne. Najdôležitejšou kávovou odrodou je vysokokvalitná Arabika a z nej Sigri a Arona. Káva sa vyznačuje nižším obsahom kofeínu a nízkou až miernou aciditou. Má plné telo charakteristické chuťou po ovocí. Označenie AA znamená, že ide o kvalitné kávové zrná rovnomernej veľkosti.
Menší podiel v pestovaní kávy predstavuje Robusta, ktorá je však menej kvalitná, viac horká, vhodná ako instantná káva.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Papua New Guinea Sigri Svetlé praženie

O krajine: Papua Nová Guinea sa z veľkej časti rozprestiera na ostrove Nová Guinea a na približne 600 ďalších ostrovoch v Oceánii. Tieto ostrovy majú sopečný alebo pevninský pôvod. Viac ako 80% obyvateľstva pracuje v poľnohospodárstve. Pestujú sa tu napríklad banány, kakao, cukrová trstina či kokosové orechy. Po palmovom oleji je káva druhou najdôležitejšou poľnohospodárskou plodinou, ktorá slúži na export. Pestuje sa v krajine len od roku 1950 a zahŕňa len 1% celosvetovej produkcie, pričom odvetvie pestovania kávy zamestnáva približne 2,5 milióna obyvateľov.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!