Ascaso BASIC versatile, čierny

Ascaso Basic je pákový kávovar španielskeho výrobcu, ktorý vie vyčarovať skutočne vynikajúcu kávu, a to vďaka precíznemu prevedeniu a kvalitným komponentom.
  • Značka: Ascaso
  • Kód produktu: 201044
  • Tento produkt je nedostupný

Espresso ako od pravého baristu!

Ascaso Basic je štýlový pákový kávovar od prestížneho španielskeho výrobcu, ktorý nadchne každého vášnivého kávičkára. Medzi jeho prednosti patria nadčasový, trendový dizajn v čiernom prevedení, ľahká obsluha a v neposlednom rade záruka prípravy tej najlepšej kávy. Je ideálny pre domácnosti, keďže vyrobí maximálne 10 porcií espressa denne.

V roku 2008 bol pákový kávovar Ascaso Basic vybraný ako zástupca kategórie Clean & Pure na výstave Ambiente Trend Forum vo Frankfurte nad Mohanom. Znamená to, že kávovar disponuje nielen čistými líniami, ale aj jednoduchým ovládaním, pričom udáva smer vo vývoji pákových kávovarov.
Stroj vie vyčarovať skutočne vynikajúcu kávu, a to vďaka precíznemu prevedeniu a kvalitným komponentom. Každý deň si tak plnými dúškami môžete vychutnávať espresso, cappuccino či iné kávové špeciality.

Kávovary Ascaso sú ručne zhotovované vo fabrike v Barcelone. Tým pádom sa každý stroj stáva originálnym kúskom, ktorý jednoznačne spestrí akúkoľvek domácnosť.

Súčasťou balenia je sitko na prípravu kávy z E.S.E. PODu, sitko na prípravu jednej porcie a sitko na prípravu dvojitej porcie kávy. Sitká sú pretlakové so zabudovaným ventilom v spodnej časti. Ďalej v balení nájdete profesionálnu páku s dvojitým výtokom, tamper na správne utlačenie kávy a odmerku na presné dávkovanie kávy.

Tento kávovar je kompatibilný so všetkými PODmi o priemere 44 mm značiek Cafepoint, Intenso, Lucaffé, Italcaffé, Illy, Molinari, atď.


Dokonalé krivky

Telo kávovaru je vyrobené z vysokokvalitných materiálov, a to z ABS plastu, ktorý možno unikátne tvarovať a zároveň disponuje teplovzdornými vlastnosťami a nerezovej ocele, z ktorej sú vyhotovené napríklad tlačidlá či odkvapávacia doska.


Jednoduché ovládanie

Kávovar možno jednoducho ovládať pomocou troch tlačidiel. Jedno slúži na zapnutie/vypnutie stroja, druhé na zapnutie pary a tretie na spustenie prípravy espressa. Tlačidlá sú umiestnené na prednej časti kávovaru.


Chuť kávy, ktorá prekoná Vaše predstavy

Profesionálna pumpička pretláča horúcu vodu cez sitko s kávou o hodnote 20 bar, výsledkom čoho je dokonalá extrakcia arómy, chuti a ostatných organoleptických vlastností pomletých kávových zŕn. Správnu teplotu zabezpečuje varná jednotka s veľmi stabilným teplotným rozsahom, čo zaručuje nezameniteľnú chuť kávy nezávisle od toho, koľko porcií chcete pripraviť, prípadne či robíte klasické espresso alebo väčšiu dávku.


Mliečna pena ako obláčik

Pomocou špeciálnej trysky na paru/horúcu vodu ľahko a rýchlo pripravíte úžasne jemnú mliečnu penu a nasadíte tak korunku lahodným kávovým špecialitám. Je vyrobená z nerezovej ocele a jej obsluhu zvládne naozaj každý. Viac o príprave mliečnej peny sa môžete dozvedieť tu.


Nie je to len taký obyčajný filter

Filter (sitko) je vyrobený z vysokokvalitného nerezového materiálu AISI 304. Cirkulárna perforácia filtra sa vyznačuje uniformným charakterom, t.z. že jednotlivé otvory sú od seba približne rovnako vzdialené. Okrem toho jeho špeciálny dizajn zaručuje rovnomerný pretlak a znižuje upchávanie dierok.


Priehľadný zásobník na vodu

Kávovar disponuje priehľadným zásobníkom na vodu o objeme až 2 litre. Množstvo vody je tak viditeľné voľným okom, čo uľahčuje jej dopĺňanie.


Zohriata šálka - základ kvalitného espressa

Vrchná časť kávovaru funguje ako odkladacia plocha pre šálky, ktorá ich zároveň aj ohrieva. Podávanie Vašej kávičky tak dotiahnete do dokonalosti!


Viac informácií o pákovom kávovare sa môžete dozvedieť tu.


O výrobcovi pákových kávovarov Ascaso

Ascaso je spoločnosť zameraná na výrobu domácich i profesionálnych pákových kávovarov, ich komponentov a doplnkov a elektrických mlynčekov na kávu. V roku 1962 ju založil Jesús Ascaso v španielskom meste Barcelona. Firma sa sprvu orientovala na predaj náhradných dielov do kávovarov a postupne prerazila aj na medzinárodný trh. V roku 1997 José Louis Ascaso predstavil myšlienku výroby samotných kávovarov. V súčasnosti je značka Ascaso známa vo viac ako 80-tich krajinách sveta, a to vďaka pokročilým technológiam, stále novým produktom a filozofii založenej na kvalite a štýle.

Vlastnosti produktu Ascaso BASIC versatile, čierny

Základné špecifikácie
Farba Čierna
Hmotnosť 7 kg
Maximálny počet porcií na deň 5 - 10
Povrchový materiál ABS plast, nerezová oceľ
Rozmery (Š x V x H) 210 x 310 x 290 mm
Termoblok Vyrobený z nerezovej ocele a hliníka
Tryska na paru / horúcu vodu Áno (1)
Funkcie
Príprava 2 šálok espressa naraz Áno
Technické špecifikácie
Napätie 230 V / 120 V
Objem nádoby na vodu 2 l
Ovládanie Tlačidlové
Plocha na odloženie šálok s aktívnym ohrevom Áno
Príkon 1050 W
Tlak pumpy 20 bar

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!