Puro Fairtrade Decaffeinated, 250g

Zrnková káva Puro Fairtrade Decaffeinated sa vyznačuje osviežujúcou arómou s nádychom kvetov a jemnou chuťou s tónmi horkej čokolády. Neobsahuje kofeín.
  • Značka: Puro
  • Kód produktu: 102205
  • Tento produkt je nedostupný

Charakteristika kávy Puro Fairtrade Decaffeinated

Pražená zrnková káva Puro Fairtrade Decaffeinated je vyvážená kávová zmes pozostávajúca z výberových kávových zŕn viacerých odrôd Arabiky pestovaných vo vyšších nadmorských výškach v Guatemale, Peru, Hondurase a Kolumbii a najkvalitnejšej odrody Robusty z Ugandy. Vďaka tomu sa káva vyznačuje osviežujúcou arómou s nádychom kvetov a jemnou chuťou s tónmi horkej čokolády. Určená pre všetkých milovníkov kvalitného espressa či lahodných kávových špecialít (cappuccino, caffé latte, flat white,...). Neobsahuje kofeín.
Na dekofeináciu tejto kávy sa využíva tzv. švajčiarska mokrá metóda - aktuálne najšetrnejší spôsob. Jej princípom je máčanie zelených zŕn kávovníka vo vode. Kofeín sa z vody následne eliminuje pomocou aktivovaných uhlíkových filtrov a zrnká kávy sa sušia v špeciálnych nádržiach.

O pražiarovi kávy Puro Fairtrade Decaffeinated

Puro je iniciatíva jednej z najstarších pražiarní kávy na svete pod názvom Miko, ktorá bola založená v roku 1801 v Belgicku. Puro datuje svoj vznik od roku 2005 a jeho prvoradými cieľmi sú ochrana ďaždového pralesa, trvalo udržateľný rozvoj a podpora spravodlivého obchodu - Fairtrade. Túto značku reprezentujú 3 druhy káv - Noble, Fuerte a Organic, v ktorých možno pocítiť viac ako 200-ročnú tradíciu praženia kávových zŕn, vycibrenú do dokonalosti. Puro sa snaží presadiť myšlienku, že káva sa dá pestovať aj bez zbytočného zaťažovania životného prostredia a verí, že vynaložené úsilie sa vráti v podobe verných a spokojných zákazníkov, prosperujúcih farmárov a zachránených pralesov. Puro, to je pôžitok z kávy bez výčitiek!

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!