Cafepoint recepty: Tiramisu

Cafepoint recepty: Tiramisu

INGREDIENCIE

mascarpone - 500g

vajíčka - 2ks

práškový cukor - 100g

šľahačková smotana 33% - 150g

silná uvarená káva - 150ml

mandľový sirup - 20ml

dlhé piškóty - 250g

kakao na posypanie

BuZSielhNH1z9tQ5oDVSEK6Ftbaw9nwQN1JiOwbBqdVxQg3RYqynxQxawrhtCHDtjF62y1twu5Q6dmLGdCPLOVr63SOYLPPQ3AoCGbs69koJ-SUF2F3p-aC_jza1msnXsEZ8FyeMlitnAZ_1HQ

História

Tiramisu si privlastňujú viaceré talianske regióny. Do sveta sa však s veľkou pravdepodobnosťou dostal vďaka reštaurácii v Trévise, ktorú viac ako polstoročie viedol Ado Campeol. Je to bezpochyby jeden z najznámejších talianskych dezertov. Jeho základ tvorí syr mascarpone a piškoty namočené v káve. Všetko sa na záver posype kakaom. Práve vďaka jednoduchej príprave, sa tento dezert rozšíril do sveta. 

Tak ako to už pri slávnych receptoch býva, aj Tiramisu vďačí za svoje "vynájdenie" náhode. Keď v 60. rokoch manželka majiteľa reštaurácie Alba hľadala po narodení dieťaťa sladkosť, ktorá by jej dodala dostatočnú energiu, aby mohla opäť pracovať , snažila sa so šéfkuchárom nájsť správny recept, ktorý by spĺňal dané vlastnosti.

Plán bol pripraviť vanilkovú zmrzlinu s kávovou príchuťou, avšak pri príprave krému omylom zmiešali v miske vajcia, cukor a mascarpone. Linguanotto, ako správny šéfkuchár svoj "omyl" najprv ochutnal pred tým, ako začal krém pripravovať odznova. Spolu s Albou však zistili, že má príjemnú chuť. Dvojica recept vylepšila pridaním piškótov, namočených v káve a posypala ho kakaom. Dezert dostal názov Tiramisu, čo v preklade znamená „vytiahni ma“ alebo „zdvihni ma“. Reštaurácia ho zaradila v roku 1972 na svoj jedálny lístok a zakrátko sa stal vlajkovým dezertom reštaurácie.

Ako to často v legendách býva, existujú rôzne pohľady o tom, čo je pravdivé. Jedno je však isté. Tiramisu pochádza z Trevisa v Taliansku a je naozaj lahodným dezertom v každom ročnom období.

Príprava kávy

Základom prípravy lahodného Tiramisu je káva. Je na Vás, či použijete 100% arabiku, zmes arabiky a robusty alebo 100% robustu. Naše odporúčanie, je zmes 80% arabiky a 20% robusty - Ciao Milano, ktorá je typická aj pre prípravu pravého talianskeho espressa. Kávy z radu CIAO! Italia hovoria plynule taliansky, pretože sú zrodené priamo v srdci Talianska pod rukami oceňovaných miestnych majstrov pražiarov. Ciao Milano sa v šálke vyznačuje výraznou čokoládovou arómou, hustou krémou a vyváženou chuťou s orieškovými tónmi a stredne likérovým telom. 

Keďže na prípravu dezertu potrebujeme 150 ml kávy, môžete zvoliť viacero spôsobov prípravy - espresso, mokka alebo filtrovanú kávu. My sme pripravili 4 porcie espressa, každé v objeme cca 35 ml, ktoré sme doplnili mandľovým sirupom francúzskej značky Maison Routin. Ten nielen že kávu zľahka osladí, ale vynikajúco zjemní horkosť espressa. Výsledná káva bude naozaj vynikajúca, tak pozor, aby ste ju nevypili ešte pred prípravou samotného dezertu. :)


Príprava krému

Príprava samotného krému nie je vôbec zložitá. Začneme tým, že oddelíme žĺtka od bielok, ktoré vyšľaháme na tuhý sneh. Pomocou kuchynského mixéra vymiešame spolu žĺtka, mascarpone a práškový cukor na hladký krém, do ktorého následne za stáleho miešania pomaly prilievame šľahačkovú smotanu. Nakoniec do pripraveného krému zľahka primiešame vareškou vyšľahané bielka. 

6YY_l_Su3wcQg6RoZH055NixZ0CRSKnSWifrDsIAMMkitAK2aFhgXBo1USSTDjiUSkefNBg_7llgc5WEMgmMG8Pd-lv0tnEsOrTwHh1aJ-4VRcofuPSP9mXuuUq3iPNeYS7W4LUuUpBudIrjxw

819iMtNoviC-Xx7NG3U5j50qpeSfrH8UtaPn0fmwAipNHcJqjQyfdNEvIar8iUXCIdUMUqgHwc8stUR1yCP8G_piIsf5lLJNtTI6XYX_h0uHnxEgFpwJxnVQgQWJ8dxNoPYf_Ot8iBvJj6wLFQ

Dezert

Voľba servírovacej misy je na Vás. Môžete použiť štvorcovú formu s odnímateľným dnom a pri podávaní dezert pohodlne nakrájať, alebo sklenenú misu, prípadne menšie misky, ktoré budú slúžiť priamo na servírovanie. V našom prípade sme zvolili sklenenú servírovaciu misu na ktorej dno poukladáme vrstvu piškót. Tie predtým namočíme do pripravenej a vychladnutej kávy. Na piškóty nanesieme vrstvu krému a postup opakujeme ešte raz. Takto pripravené Tiramisu necháme aspoň 2 hodiny v chladničke poriadne vychladnúť. Pred podávaním posypeme kakaom, čím dosiahneme, že kakao v chladničke nezvlhne. 

L5XCrtTXjW5HG2HbbccJPXdXUpsEG1uBWo5Z8YuZwhFpMCzPPvFrtBN96G2YS-JLs5Hy3hZRKqhn9alPmvqtVrEUMvnkiORAMBU-HxHjD66K7U9Bm2ylSEodrIWJTu7sj11tH66ij9mXkaWluwE8YCrU_OwVOeSP5Wlg-UpGqK9djCmPaqgEL99o7TzGHeaQH8IGu_K7hgV7EWlZ7k0NMpLwd4ei2HGefWAvt0nT--kPsqcdfuo0UkaLxX43bOyfm3BzJQyR8DsCbolNBmQvreHMYVYmfb7RvKSw5dYsm7zLcx0F6FtoJXF35Q2lTwfQ6ksYgBIFgqKfitT3FBp2STFypNnlcy2RpkxwcbKaskK5mikSwG-FjoKu07usyhOnxJYcDWr9CCCBKpSrQVStZWYZo8o08_fbcMBmM--PgfZTZDlGm9U3Dg

A nezabudnite! Takto pripravený lahodný dezert si najlepšie vychutnáte so šálkou pravého talianskeho espressa napríklad aj z kávy Ciao Milano!

UtUDxKEnzvp2MdIQzaV55XIVn5pIjqyDt8If3SEu4jlJNrjzOuIeGjgMzRend5ODu8OrsIGDXhuH22kjX8cF64I-nsEFHu8LHbOcuT-GBgEseL39JPoJ7n42E02WikM52yYWgyxgQPDOu2S78w

Zo sveta kávy

Objavte čokolády novej generácie.

Objavte čokolády novej generácie.

Kávopedia: Akú kávu pijú Taliani?

Kávopedia: Akú kávu pijú Taliani?

Talianske kaviarne predajú denne priemerne 230 šálok kávy. Ktorý druh je však najobľúbenejší?

Cafepoint recepty: Tiramisu

Cafepoint recepty: Tiramisu

Kávopedia: Prečo je talianska káva taká obľúbená?

Kávopedia: Prečo je talianska káva taká obľúbená?