3 dôležité zásady pre vychutnanie si kávy

3 dôležité zásady pre vychutnanie si kávy

kavicka.jpg

Pre každého kávičkára je najobľúbenejšou časťou dňa chvíľa, kedy si môže vychutnať šálku kávy, či už na zahnanie únavy alebo pre chuť a relax. Aby ste si dokázali kávu vychutnať čo najlepšie, je dôležité pamätať na 3 zásady, ktoré by mali byť vždy dodržané.

  • Kvalitná káva. Poviete si, že to je samozrejmosť. Ak by sme však urobili na Slovensku prieskum pitia kávy, určite by ho vyhrali hlavne tie lacné a nekvalitné, bežne dostupné v každom obchode. Darmo, nie každý je ochotný investovať desiatky či stovky euro na nákup kávovaru a dobrej kávy. V skutočnosti by sa vám investícia po čase určite vyplatila a pitie kvalitnej kávy by sa tiež pozitívne prejavilo na vašom zdraví. Skúste sa na internete poobzerať po informáciách o tom, akú kávu piť, príp. navštívte niektorý špecializovaný obchod, v ktorom vám určite poradia, ako kvalitnú kávu rozpoznať. Ak je pitie kvalitnej kávy luxus, mali by ste si ho dopriať! P. S.: Dobrá  kávička sa nezaobíde bez chutného kávového pečiva.

  • Príjemné prostredie. Dnes je moderné si len ráno rýchlo zaliať kávu do termohrnčeka, schmatnúť mobil, kľúče a tašku a bežať na autobus do práce. V takýchto prípadoch, keď ste na pitie kávy odkázaní niekde na zástavke, v MHD či vo vlaku, sa to rozhodne nedá považovať za príjemné prostredie pre vychutnanie si kávy. Ak je to len trochu možné, nájdite si na vypitie rannej šálky kávy aspoň 5 minút času. A samozrejme aj počas dňa si doprajte využiť chvíľku na kávu ako možnosť krátkeho relaxu. Ku kultúre pitia kávy patria aj šálky - ak kávu pijete doma alebo v práci, máte na to určite vyhradený špeciálny hrnček, z ktorého sa vám príjemne pije, dobre sa drží a je veľkosťou taký akurát. Niekto má rád hrnčeky s vtipným obrázkom či textom, niekto klasické a elegantné šálky z kávových setov či dokonca moderné šálky rôznych netradičných tvarov. Mať svoj hrnček tiež výborne posilňuje kávový rituál.

  • Dobrá spoločnosť. Hoci káva Vám môže výborne chutiť aj osamote, napr. pri čítaní zaujímavej knihy alebo pozeraní obľúbeného seriálu, je akoby predurčená na to, aby sa pila v spoločnosti. A kto je lepšou spoločnosťou ako rodina či priatelia? Kávu si môžete dopriať aj pri stretnutí so starými známymi, pozvaniu na šálku tmavého zlata určite neodolajú.

Súvisiace produkty

Zo sveta kávy

Objavte čokolády novej generácie.

Objavte čokolády novej generácie.

Kávopedia: Akú kávu pijú Taliani?

Kávopedia: Akú kávu pijú Taliani?

Talianske kaviarne predajú denne priemerne 230 šálok kávy. Ktorý druh je však najobľúbenejší?

Cafepoint recepty: Tiramisu

Cafepoint recepty: Tiramisu

Kávopedia: Prečo je talianska káva taká obľúbená?

Kávopedia: Prečo je talianska káva taká obľúbená?