Ako sa pije káva vo svete

Ako sa pije káva vo svete

Ako sa pije káva vo svete

Čo všetko Vás môže zaskočiť vo svete, keď si objednáte kávu?

Ak sa chystáte na dovolenku, pravdepodobne si budete chcieť vychutnať svoju dennú dávku kofeínu aj na druhom konci sveta. Zo skúsenosti Vám doporučujeme, aby ste si nechali poradiť od miestnych a vychutnávali si ju rovnako. Len tak dokážete oceniť jedinečnosť jej prípravy v danej krajine. Pre zaujímavosť uvádzame niekoľko príkladov ako pijú kávu rôzne národy:

- Taliani milujú espresso, ktoré si takmer vždy osladia a čím viac zájdete na juh, tým menšie espresso vám ponúknu
- Nemci a Švajčiari, predovšetkým z oblasti Álp si radi pridajú do kávy solídnu dávku mlieka
- naši susedia Rakúšania pijú kávu často s hustou šľahačkou
- V Belgicku vám ku káve nezabudnú pridať kvalitnú čokoládu
- Maročania a Alžírčania pijú kávu s kakaom a niekedy aj s korením
- v strednej Afrike vás v káve prekvapí napríklad aj soľ
- Na Blízkom Východe si kávu dochucujú predovšetkým kardamonom
- V egyptských hoteloch vám okrem klasického espressa ponúknu aj tradičnú silnú čiernu kávu pripravenú v džezve
- Mexičania obľubujú kávu so škoricou a nezriedka aj so štipkou pálivej papriky
- Američania majú svoju čiernu kávu XXXL
- Íri, tí si do nej samozrejme nezabudnú priliať trochu tej svojej „whiskey“

Želáme Vám dobrú chuť k vašej dovolenkovej kávičke :)

Cafepoint.sk

Súvisiace produkty

 • Pražená zrnková káva Italcaffé Gusto & Aroma sa vyznačuje výraznou, jemne korenistou chuťou, bohatou krémou a intenzívnou arómou. Ideálna na prípravu espressa.

 • Cafepoint Mliečna Odrodová čokoláda Ghana 40% sa vyznačuje mierne sladkou, dlhotrvajúcou chuťou s tónmi sušienok, medu, gaštanov a karamelu. 

 • Káva Morettino Reserve 100% Arabica sa vyznačuje hodvábnou krémou zlatistej farby a lahodnou chuťou s tónmi kakaa a exotického ovocia a harmonickým telom.

 • Pražená zrnková káva Italcaffé Single Origin Tanzania má príjemnú arómu a chuť, v ktorej možno cítiť tóny čerstvého ovocia, lieskových orieškov a mandlí. 

 • Pražená mletá káva Intenso Caramel určená pre systém Nespresso obsahuje karamelovú arómu. Káva tak nadobúda lahodnú, sladkú chuť. Vhodná na prípravu espressa.

 • Zrnková káva Intenso Forte pozostáva zo starostlivo vyberaných kávových zŕn Arabiky a Robusty. Vyznačuje sa bohatou, hustou krémou a intenzívnou chuťou.

 • Stredne pražená zrnková káva Lavazza Qualità Rossa je predurčená na prípravu ranného espressa, ktoré Vám dodá optimálnu energiu do náročného pracovného dňa.

 • Zrnková káva Cafepoint Indonesia Java WIB 1 MB má jemne sladkú chuť so stredne silným telom. V závere možno cítiť jemnú čokoládovú dochuť s nádychom vanilky.

 • Zrnková káva Cafepoint Mexico Chiapas Altura má svetlú krému a sviežu arómu. V ústach pôsobí jemne, delikátne. V dochuti niekedy cítiť náznaky čokolády.

 • Pražená zrnková káva Cafepoint Ciao Milano (Čau Miláno) pozostáva z výberových kávových zŕn Arabiky a Robusty pochádzajúcich z plantáží Strednej Ameriky. 

 • V zrnkovej káve Cafepoint Yemen Mocha Sanani prevažuje hlavne chuť orieškov, kardamonu, škorice a jabĺčka s jemným náznakom tabaku a sladkého korenia.