Čo pije Talian? Cappuccino (kapučíno)

Čo pije Talian? Cappuccino (kapučíno)

Keď sa opýtate bežného Taliana čo raňajkoval, odpovie Vám najčastejšie: „No predsa to, čo vždy: Cornetto e cappuccino!“ Cornetto je sladké, často čokoládou plnené pečivo, ktoré Vám v každej kaviarni, či bare pred podávaním ohrejú. Cappuccino však pripravuje pre každého hosťa barista sám.

cornetto e cappuccino

Pravé talianske cappuccino (kapučíno) je vlastne kávový nápoj, ktorý sa skladá zo silného espressa, horúceho mlieka a jemnej mliečnej peny. Pripravuje sa najčastejšie do šálky v objeme asi 140 ml a podáva sa väčšinou v doobedňajších hodinách. Jeho príprava vyzerá jednoducho: do šálky si pripravíme espresso, v kovovej kanvičke opatrne speníme mlieko a pomaly nalejeme do šálky s kávou tak, aby vo výslednom nápoji asi tretinu tvorila káva, tretinu horúce mlieko a tretinu jemná mliečna pena. Keď to však skúsite, rýchlo zistíte, že to také jednoduché nie je. Tu je pár tipov, ktoré Vám môžu pomôcť:

 • dobrá káva – aj keď ide o kávovo–mliečny nápoj, správne cappuccino má voňať po silnej káve. Nešetrite preto na káve a použite kvalitnú taliansku zmes intenzívnej chute, v ktorej je asi 70% Arabiky.
 • plnotučné mlieko – na prípravu pravého cappuccina používajú Taliani zásadne plnotučné mlieko. Je krémovejšie, prirodzene sladšie a hlavne oveľa chutnejšie ako jeho odtučnené verzie.
 • kvalitná kréma – aby bolo autentické, kréma, ktorá vznikne vyšľahaním mlieka, nesmie byť ľahká s veľkými bublinami. Naopak, musí mať ťažšiu, takmer jogurtovú konzistenciu.

A kde si v Taliansku môžete dopriať kvalitné cappuccino? No predsa na každom kroku :) Určite ho ale vyskúšajte v benátskom Caffè Florian, rímskom Antico Caffè Greco, alebo slávnom neapolskom Gran Caffè Gambrinus.

Súvisiace produkty

 • Intenso Cappuccino pre Dolce Gusto Vám v šálke vyčaruje skvelý taliansky kávový nápoj pozostávajúci z kávy intenzívnej arómy a lahodnej mliečnej peny.

 • Rhinowares Kanvica na mlieko Classic určená na prípravu perfektnej mliečnej peny, ktorá je pýchou každého kávového nápoja. Vyrobená z nerezovej ocele.

 • Elektrický napeňovač mlieka od uznávaného výrobcu Bialetti poteší každého milovníka kávových špecialít. Mliečnu penu v ňom pripravíte až zo 115 ml mlieka.

 • Praktický JURA Napeňovač mlieka poteší každého milovníka kávových špecialít. Iba jedným stlačením tlačidla dokáže pripraviť lahodnú, hustú mliečnu penu.

 • KeepCup Mini Reflect SiX je štýlový a moderný ekopohár sýtych farieb. Je šetrný z životnému prostrediu a 100% recyklovateľný. Bez obsahu BPA a BPS.

 • Pražená zrnková káva Lavazza Espresso Perfetto sa vyznačuje intenzívnou arómou, bohatou krémou a veľmi výraznou, plnou chuťou. Ideálna na prípravu espressa.

 • Stredne pražená zrnková káva Lavazza Top Class sa vyznačuje prenikavou, vyváženou arómou, intenzívnou chuťou s tónmi čokolády, plným telom a jemnou dochuťou.

 • Automatický kávovar JURA D6 Platina dokáže vykúzliť až 7 rôznych nápojov. Je vybavený systémom Easy Cappuccino, ktorý zaručí prípravu jemnej mliečnej peny.

 • Zrnková káva Carraro Super Bar je v šálke charakteristická intenzívnou, príjemnou arómou a kompaktnou krémou. Má výraznú, orieškovú chuť s plným telom.

 • Carraro Cappuccino určené pre Dolce Gusto Vám v šálke vyčaruje skvelý nápoj pozostávajúci z kávy a mliečnej peny. Doprajte si dokonalý chuťový zážitok!

 • Biela Acme & Co Cappuccino šálka s podšálkou sa smerom k okraju zužuje, vďaka čomu sa z nej príjemnejšie pije. Podšálka má viac zaoblené hrany.