Selfie káva a čarovanie s mliečnou penou

Selfie káva a čarovanie s mliečnou penou

selfieccinoNiekedy ju potrebujeme okamžite, aby sme doplnili klesajúcu hladinu kofeínu. Inokedy si radi vychutnáme chvíle pohody s priateľmi, dobrou knihou alebo zaujímavým blogom. Samozrejme, reč je o káve. A práve pre tie vzácne momenty, kedy si konečne vyložíme nohy po namáhavom dni, si môžeme dopriať nielen lahodnú chuť svojho kávového nápoja, ale aj pohľad na čosi nevšedné. Pili ste už napríklad také selfieccino?

Káva ako umenie a moderné technológie

Zrejme ste už ochutnali jedlú oplátku na torte, ktorú potláčajú špeciálne tlačiarne s potravinárskym farbivom. Vedeli ste však, že je možné potlačiť aj nápoje alebo iný povrch jedla? Prípadne ste sa stretli s baristami, ktorí dokážu s mliečnou penou čarovať tak, že Vám vytvoria dokonalé 3D objekty vystupujúce priamo zo šálky vašej obľúbenej kávy?

Potlač na kávu – originálne selfieccino

Pojem selfieccino u nás ešte nie je takou vychytávkou, avšak v susedných Čechách už nájdete kaviarne, kde Vám takúto kávu vedia pripraviť. Názov kávy vznikol spojením pojmov selfie a cappuccino. V preklade to znamená, že Vám čašník naservíruje šálku cappuccina s fotkou vašej tváre. Ako je to možné? Unikátne tlačiarne dnes dokážu v priebehu niekoľkých minút preniesť vašu podobizeň, obľúbenú fotku vášho potomka či domáceho miláčika, alebo logo spoločnosti na povrch nápoja s mliečnou penou. Fotografiu môžete zrealizovať priamo na mieste alebo ju odošlete do kaviarne ešte pred Vaším príchodom.

Po tom, ako Vám za barom pripravia čerstvú a voňavú šálku kvalitnej kávy a pridajú dokonale našľahanú mliečnu penu, jednoducho obsluha vloží hotový nápoj do tlačiarne s potravinárskym farbivom. Tá bez porušenia konzistencie mliečnej peny nanesie online predlohu priamo na povrch nápoja.

Skvelá vychytávka alebo podpora brand-u

Ak vravíme o nápoji, nemyslíme tým výlučne len kávu. V zahraničí dokonca vyvinuli podnikavci celý koncept potlače, vďaka ktorému si môžete dať potlačiť pivo, koktaily alebo mliečne šejky. Jediné, čo k tomu potrebujete je šikovná tlačiareň. Tá, samozrejme, spĺňa všetky potrebné hygienické štandardy a jednoducho sa ovláda.

Vyrobiť takýto nápoj je skutočne záležitosťou zopár minút. Kúzlu tejto vychytávky podľahli už mnohé spoločnosti zvučných mien, ktoré vo svojich prevádzkach servírujú nápoje s vlastným logom a nenápadne tak podporujú povedomie o svojej značke. Spomenieme napríklad Hotel Four Seasons, kávičkárov z Lavazzy alebo korporáty ako sú Google a Microsoft.

Šikovné ruky baristu sú na nezaplatenie

kávaAj napriek vývoju moderných technológií, sa dnes častejšie môžeme stretnúť so šálkou kávy, ktorú ozdobia ruky baristu. Stačí, ak nájdeme kaviareň, kde takého zamestnávajú. Ak svoje remeslo vykonáva s vášňou a láskou, a dokáže navyše zručne narábať s baristickými pomôckami, môžu si zákazníci vychutnať okrem kvalitnej kávy aj trochu zábavy alebo dokonca umenia.

Do správne našľahanej mliečnej peny dokážu takýto majstri kávy namaľovať nádherné vzory alebo objekty. Vrcholom čarovania s mliečnou penou sú vystupujúce 3D objekty. V takýchto prípadoch je nám niekedy až ľúto objednanú kávu vypiť.

NÁŠ TIP: Ako našľahať dokonalú mliečnu penu si môžete prečítať v tomto článku.

Zapáčil sa Vám tento dizajn kávy natoľko, že by ste chceli podobné cappuccino naservírovať aj svojej návšteve? Postačí trochu nadšenia, tréning a tie správne baristické pomôcky. A kávové umenie môžete skúšať aj v pohodlí svojho domova.

Súvisiace produkty