Pridať do obľúbených

Cafepoint Micro Lot Brasil Double Fermentation 250g, zrnková káva

Výrobca: Cafepoint

Zrnková káva Cafepoint Micro Lot Brasil Double Fermentation je ručne zberaná a stredne pražená. Má príjemné ovocné tóny a tóny medu, karamelu a mäty.

Viac detailov

Intenzita praženia 

3 z 5

stredné praženie

Výraznosť chuti 

2 z 3

Stredná

Kréma 

1 z 5

takmer žiadna

Acidita 

1 z 3

žiadna

Vhodnosť prípravy

Automatický kávovar

Pákový kávovar

Moka

Výhodnosť 59.96 € / kg 0.48 € šalka kávy 

  • Stredná
  • stredné praženie
  • takmer žiadna
  • žiadna
  • Áno
  • Áno
  • Áno

Na sklade 100 ks

Viac ako 5ks

Cena

14,99 € s DPH

Detaily

Charakteristika kávy Cafepoint Micro Lot Brasil Double Fermentation

Charakteristika kávy: Limitovanú edíciu odrodových káv Cafepoint Micro Lot Vám prinášame v spolupráci so slovenskou rodinnou pražiarňou Coffee Veronia. Ide o Direct Trade kávu, čo znamená, že káva sa priamo dostala od farmára k pražiarovi, bez toho, aby do spolupráce vstupoval niekto ďalší. Tento druh obchodovania je absolútne férový voči farmárovi a k zákazníkovi sa dostáva kvalitnejšia káva s presným pôvodom. Farmár tak môže jednoduchšie dostať spätnú väzbu, čo je na jeho káve dobré a čo zákazníci preferujú.
Káva Cafepoint Micro Lot Brasil Double Fermentation je ručne zberaná a spracovaná špecifickým spôsobom Double Fermentation, ktorý pozostáva z piatich fáz: 1. kávové čerešne sa po zbere namáčajú do studenej vody na 24 hodín; 2. následne sa čerešne rozpučia a nechajú fermentovať ďalších 24 hodín; 3. v odstreďovacom stroji sa zrná už bez dužiny zbavujú prebytočnej vlhkosti; 4. následne sa v mechanickej sušičke zrná dosúšajú v 12-hodinových intervaloch (sušenie/oddych) na výslednú 11%-nú vlhkosť; 5. posledná fáza je odležanie vysušených zŕn.
V chuťovom profile kávy môžete pocítiť príjemné ovocné tóny (hrozienka, vodný melón, broskyňa, jahoda, červený grep) a tóny medu, karamelu a mäty. Je stredne pražená a ideálna na prípravu talianskeho espressa.

O pestovaní kávy Cafepoint Micro Lot Brasil Double Fermentation

O pestovaní kávy: Farmárka Flavia Saldanha Rodrigues spolu so svojím manželom Luizom vlastní farmu Fazenda California nachádzajúcu sa v meste Jacarezinho v brazílskom štáte Paraná. Začiatky farmy boli veľmi náročné, nakoľko plantáž bola v zúboženom stave bez náznaku života. Okrem toho jediný, kto sa v tom čase rozumel káve bol Luizov starý otec, ktorý tragicky zahynul. Mladý pár zostal na všetko sám. Vďaka ich láske ku káve a zodpovednosti voči zamestnancom farmy sa im podarilo plantáž rýchlo postaviť na nohy a v súčasnosti patrí medzi najväčšie v rámci štátu Paraná.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Micro Lot Brasil Double Fermentation

O krajine: Brazília je najväčší štát Južnej Ameriky. Na obrovskom území žije takmer 200 miliónov ľudí. Sever a juhovýchod krajiny tvoria vysoké hory, vo vnútrozemí sa nachádza veľká Amazonská nížina. Brazília je okrem futbalových hviezd známa predovšetkým vďaka rozsiahlemu Amazonskému pralesu.

Brazília je neohrozeným lídrom v pestovaní kávy. Ročne sa tu vypestujú takmer 3 milióny ton kávy, čo tvorí tretinu svetovej kávovej produkcie. Zber zelenej kávy prebieha prevažne v apríli a máji.

Vyžiadať cenovú ponuku

Cafepoint Micro Lot Brasil Double Fermentation 250g, zrnková káva

Cafepoint Micro Lot Brasil Double Fermentation 250g, zrnková káva