Iba online

Pridať do obľúbených

Cafepoint Rwanda Gicumbi AB 2x1kg, zrno

Výrobca: Cafepoint Single

100494

Zrnková káva Cafepoint Rwanda Gicumbi teraz vo zvýhodnenom balení po 2 kg! Vyznačuje sa plným telom, jemnou aciditou a ovocnými tónmi so sladkým záverom.

Viac detailov

Výhodnosť 30.95 € / kg 0.25 € šalka kávy 

Cena

-20.6207%

77,98 € s DPH

61,90 € s DPH

Keby ste produkty v balení kupovali samostatne,
zaplatili by ste 77,98 €

Na sklade 2 ks

Posledné kusy skladom

Detaily

Charakteristika kávy Cafepoint Colombia Supremo

Chuťový profil: Káva sa vyznačuje vyváženým plným telom s ovocnými tónmi, jemnou aciditou a sladkým záverom. V chuti je možné nájsť bobuľové ovocie, figy, citrusové plody, bylinky a horkú čokoládu.

     

O káve Cafepoint Colombia Supremo

O pestovaní kávy: Prvé kávovníky boli v Rwande vysadené nemeckými misionármi okolo roku 1904 v provincii Cyangugu. Postupne sa produkcia rozšírila do celej krajiny a v roku 1917 začala Rwanda exportovať zelenú kávu. V 30-tych rokoch minulého storočia sa káva stala povinnou plodinou pre mnohých poľnohospodárov, ktorí boli tlačení do produkcie veľkého množstva kávy, avšak s nízkou kvalitou. Až v súčasnosti sa v Rwande pestuje vysokokvalitná výberová káva. Zároveň je dnes káva najdôležitejším poľnohospodárskym produktom, ktorým krajina disponuje a obchoduje. V krajine je množstvo malých mikrofarmárov, ktorí vytvárajú spoločenstvá a spolu prevádzkujú spracovateľské stanice. Z jednej takejto stanice - Nova Washing Station - pochádza aj káva, ktorú Vám ponúkame. Stanica je situovaná na severe krajiny, v oblasti Gicumbi a vybudovaná bola v r.2005.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Colombia Supremo

O krajine: Rwanda je vnútrozemský africký štát susediaci s Tanzániou, Ugandou, Burundi a Kongom. Vďaka jej hornatému, ale úrodnému terénu sa nazýva aj krajom tisícich vrchov. V krajine žije okolo 11 miliónov obyvateľov. Vyprodukuje sa tu okolo 30 tisíc ton kávy ročne a zber zelenej kávy prebieha predovšetkým od marca do júna. Vďaka perfektným klimatickým podmienkam a investíciám do technológií v posledných dvadsiatich rokoch sa v súčasnosti v Rwande pestuje jedna z najkvalitnejších a najlepších káv na svete.

Obsah balenia

Vyžiadať cenovú ponuku

Cafepoint Rwanda Gicumbi AB 2x1kg, zrno

Cafepoint Rwanda Gicumbi AB 2x1kg, zrno

Zo sveta kávy

Privítajte nové, lepšie Ciao Italia

Privítajte nové, lepšie Ciao Italia

Milí naši zákazníci a osobitne tí z vás, ktorí si obľúbili naše jedinečné kávy Ciao Italia. S radosťou vám oznamujeme, že do našich obchodov konečne dorazili vynovené kávy tohto...

Spoznávanie káv: Peru

Spoznávanie káv: Peru

Peru, líder v exporte fair trade kávy.

Wacaco Nanopresso - kávovar pre kvalitnú kávu na Vašich cestách

Wacaco Nanopresso - kávovar pre kvalitnú kávu na Vašich cestách

Spoznávanie káv: India

Spoznávanie káv: India

Ďalšou zastávkou na našej ceste spoznávania svetoznámych káv je India.