Pridať do obľúbených

Caffe4U Zelená káva 500g, mletá

Výrobca: Caffe4U

Zelená káva pozostáva z kávových zŕn, ktoré ešte neboli upražené. Pôsobí preventívne proti nadváhe, cukrovke a srdcovým chorobám. Má antioxidačné účinky.

Viac detailov

Výhodnosť 23.98 € / kg 0.19 € šalka kávy 

Cena

11,99 € s DPH

Na sklade 5 ks

Viac ako 5ks

Detaily

  • Zelená (nepražená) mletá káva
  • 100% Arabika z Brazílie
  • Hmotnosť balenia: 500 g

Charakteristika kávy Caffe4U Zelená káva

Zelená káva pozostáva z kávových zŕn, ktoré ešte neboli upražené. Vyznačuje sa špecifickou obilninovou chuťou a čím dlhšie sa lúhuje, tým je výraznejšia. Pre väčší chuťový zážitok ju možno obzvláštniť vanilkou, zázvorom, škoricou či kardamónom.
Zelená káva je výborná pri chudnutí, pretože obsahuje kyselinu chlorogénovú, ktorá pomáha redukovať množstvo cukru v krvi, znižuje chuť do jedla, zlepšuje metabolizmus a stimuluje činnosť pečene. Okrem toho má antioxidačné, detoxikačné, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Táto káva tak pôsobí preventívne proti nadváhe, cukrovke a srdcovým chorobám. Napriek týmto zdravotným benefitom sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám, alergikom, diabetikom a osobám s vážnymi srdcovo-cievnymi problémami. Oproti klasickej praženej káve sa vyznačuje i vyšším obsahom kofeínu.
Návod na prípravu: kávu nasypte do hrnčeka, zalejte horúcou vodou a nechajte lúhovať 5-15 minút. Potom ju sceďte, ochuťte medom a podávajte. Na 250 ml vody zvyčajne prislúchajú 2-3 čajové lyžičky zelenej kávy a vynikajúcim pomocníkom pri jej príprave je French press. Pre dosiahnutie najlepších účinkov sa zelenú kávu odporúča piť 30 minút pred jedlom a predovšetkým ráno.

O výrobcovi zelenej kávy Caffe4U

Caffe4U je slovenská pražiareň kávy, ktorá pôsobí na trhu už viac ako 6 rokov. Snaží sa svojím zákazníkom ponúkať čo najširší výber odrodových 100%-ných Arabík z celého sveta a tým zaručiť čo najpestrejší chuťový pôžitok. Tajomstvom úspechu značky Caffe4U je veľmi precízna selekcia len tých najkvalitnejších kávových zŕn, ktoré nie sú staršie viac ako 6 mesiacov od zberu. V roku 2014 firma otvorila svoju prvú kaviareň s pražiarňou, pričom v súčasnosti prevádzkuje už 3 kaviarne nachádzajúce sa v Bratislave.

Súvisiace články

Vyžiadať cenovú ponuku

Caffe4U Zelená káva 500g, mletá

Caffe4U Zelená káva 500g, mletá