Pridať do obľúbených

Caffe4U Zelená káva 500g, mletá

Produkt s požadovanými parametrami už nie je na sklade

Výrobca: Caffe4U

Zelená káva pozostáva z kávových zŕn, ktoré ešte neboli upražené. Pôsobí preventívne proti nadváhe, cukrovke a srdcovým chorobám. Má antioxidačné účinky.

Viac detailov

Výhodnosť 23.98 € / kg 0.19 € šalka kávy 

Cena

11,99 € s DPH

Vypredané

Detaily

  • Zelená (nepražená) mletá káva
  • 100% Arabika z Brazílie
  • Hmotnosť balenia: 500 g

Charakteristika kávy Caffe4U Zelená káva

Zelená káva pozostáva z kávových zŕn, ktoré ešte neboli upražené. Vyznačuje sa špecifickou obilninovou chuťou a čím dlhšie sa lúhuje, tým je výraznejšia. Pre väčší chuťový zážitok ju možno obzvláštniť vanilkou, zázvorom, škoricou či kardamónom.
Zelená káva je výborná pri chudnutí, pretože obsahuje kyselinu chlorogénovú, ktorá pomáha redukovať množstvo cukru v krvi, znižuje chuť do jedla, zlepšuje metabolizmus a stimuluje činnosť pečene. Okrem toho má antioxidačné, detoxikačné, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Táto káva tak pôsobí preventívne proti nadváhe, cukrovke a srdcovým chorobám. Napriek týmto zdravotným benefitom sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám, alergikom, diabetikom a osobám s vážnymi srdcovo-cievnymi problémami. Oproti klasickej praženej káve sa vyznačuje i vyšším obsahom kofeínu.
Návod na prípravu: kávu nasypte do hrnčeka, zalejte horúcou vodou a nechajte lúhovať 5-15 minút. Potom ju sceďte, ochuťte medom a podávajte. Na 250 ml vody zvyčajne prislúchajú 2-3 čajové lyžičky zelenej kávy a vynikajúcim pomocníkom pri jej príprave je French press. Pre dosiahnutie najlepších účinkov sa zelenú kávu odporúča piť 30 minút pred jedlom a predovšetkým ráno.

O výrobcovi zelenej kávy Caffe4U

Caffe4U je slovenská pražiareň kávy, ktorá pôsobí na trhu už viac ako 6 rokov. Snaží sa svojím zákazníkom ponúkať čo najširší výber odrodových 100%-ných Arabík z celého sveta a tým zaručiť čo najpestrejší chuťový pôžitok. Tajomstvom úspechu značky Caffe4U je veľmi precízna selekcia len tých najkvalitnejších kávových zŕn, ktoré nie sú staršie viac ako 6 mesiacov od zberu. V roku 2014 firma otvorila svoju prvú kaviareň s pražiarňou, pričom v súčasnosti prevádzkuje už 3 kaviarne nachádzajúce sa v Bratislave.

Súvisiace články

Vyžiadať cenovú ponuku

Caffe4U Zelená káva 500g, mletá

Caffe4U Zelená káva 500g, mletá

Zo sveta kávy

Výsledky súťaže o kávu na rok zadarmo!

Výsledky súťaže o kávu na rok zadarmo!

Letná ponuka nápojov Cafepoint je tu!

Letná ponuka nápojov Cafepoint je tu!

Leto je už v plnom prúde a čo by to bolo leto bez poriadnej Letnej ponuky Cafepoint ktorú sme si pre vás už od dnešného dňa pripravili na všetkých našich prevádzkach, v ponuke nájdete až štyri...

5 dôvodov, prečo je dobré piť kávu v primeranom množstve.

5 dôvodov, prečo je dobré piť kávu v primeranom množstve.

Káva je jednoduchý nápoj, ktorý dokáže náš deň urobiť lepším. Či už cestujete do práce, alebo si po obede v kancelárii doprajete chutné espresso, je ťažké si bez kávy predstaviť deň....

5 najlepších spôsobov ako si vychutnať kávu na cestách!

5 najlepších spôsobov ako si vychutnať kávu na cestách!

Cestovanie je jedna z najlepších činností, ktoré si môžeme dopriať. Prečo si nespríjemniť cestovanie kávou? Prinášame vám päť druhov káv, ktorú si môžete pripraviť takmer...