Pridať do obľúbených

Cafepoint Guatemala Antigua Svetlé praženie 250g, zrnková káva

Na sklade 625 ks

Viac ako 5ks

Výrobca: Cafepoint

Svetlo pražená zrnková káva Cafepoint Guatemala Antigua má sviežu kvetinovo-citrusovú arómu, slabšie telo a je príjemne sladká s čokoládovou dochuťou.

Viac detailov

Cena

-30.0214%

13,99 € s DPH

9,79 € s DPH

Detaily

Akciová ponuka platí len pre nákup na e-shope www.cafepoint.sk do 7.7.2020 alebo do vypredania zásob!

Charakteristika kávy Cafepoint Guatemala Antigua Svetlé praženie

Chuťový profil: Má sviežu kvetinovo-citrusovú arómu, slabšie telo a je príjemne sladká s intenzívnou, často ovocnou aciditou a čokoládovou dochuťou. Táto svetlo pražená káva je vhodná na použitie cez filter - AeroPress, Chemex, V60, prípadne ako ľadová káva spôsobom Cold Brew.

O pestovaní kávy v Guatemale

O pestovaní kávy: Najznámejšou pestovateľskou oblasťou Guatemaly je región Antigua. Káva sa v tomto regióne pestuje veľmi dlho a patrí medzi najcennejšie kávy sveta. Nachádza sa v údolí obklopenom tromi vysokými vulkanickými pohoriami. Práve tieto geografické podmienky dávajú tu vypestovanej káve komplexnú paletu chutí. V káve z Guatemaly môžete cítiť svieže tóny citrusového ovocia, jemné chute korenia a niekedy aj ľahkú čokoládovú dochuť. Káva sa v Guatemale pestuje aj v iných regiónoch ako napríklad Fraijane, Cobán či Huehuetenango. Žiadna z nich však nedosahuje slávu kávy Antigua.
Označenie SHB (Strictly Hard Bean) znamená, že ide o veľmi kvalitné kávové zrná pestované vo vysokých nadmorských výškach.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Guatemala Antigua Svetlé praženie

O krajine: Guatemala je štát nachádzajúci sa v Strednej Amerike. Väčšia časť krajiny je hornatá, pričom ide o pohoria vulkanického typu. Na západe ju obmýva Tichý oceán, na východe hraničí s Karibským morom. Krajina, v ktorej žije asi 9,5 milióna ľudí, je často sužovaná zemetraseniami a vulkanickou činnosťou.

Ročne sa v Guatemale vypestuje asi 240 miliónov kíl kávy. Zber zelenej kávy prebieha prevažne medzi januárom a marcom.

Súvisiace články

Vyžiadať cenovú ponuku

Cafepoint Guatemala Antigua Svetlé praženie 250g, zrnková káva

Cafepoint Guatemala Antigua Svetlé praženie 250g, zrnková káva