Pridať do obľúbených

Cafepoint Hawaii Kona 150g, zrno

Zrnková káva Cafepoint Hawaii Kona Extra Fancy sa vyznačuje veľmi lahodnou a ľahkou chuťou s orieškovou príchuťou a primeranou aciditou. Má slabšie telo.

Viac detailov

Intenzita praženia 

3 z 5

stredné praženie

Výraznosť chuti 

1 z 3

Jemná

Kréma 

3 z 5

Stredná

Acidita 

1 z 3

žiadna

Vhodnosť prípravy

Automatický kávovar

Pákový kávovar

Moka

Výhodnosť 193.27 € / kg 1.55 € šalka kávy 

Cena

-25.6476%

38,99 € s DPH

28,99 € s DPH

  • Jemná
  • stredné praženie
  • Stredná
  • žiadna
  • Áno
  • Áno
  • Áno

Na sklade 1 ks

Posledné kusy skladom

Detaily

Charakteristika kávy Cafepoint Hawaii Kona

Chuťový profil: Chuť tejto havajskej kávy je veľmi lahodná, ľahká s orieškovou príchuťou a primeranou aciditou. Má slabšie telo s prirodzenou sladkosťou.

O káve Cafepoint Hawaii Kona

O pestovaní kávy: V roku 1930 sa v krajine káva stala komerčnou poľnohospodárskou plodinou. V súčasnosti sa na Havajských ostrovoch nachádza približne 700 malých fariem zameraných na jej pestovanie. Kona - odroda Arabiky sa pestuje na svahoch Hualalai a Mauna Loa patriacich do regiónu Kona ostrova Havaj. Jej najväčší zber prebieha od konca augusta do januára. Táto odroda je jednou z najdrahších káv na svete.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Hawaii Kona

O krajine: Havajské ostrovy tvorí 19 ostrovov koralového a sopečného pôvodu a ďalších 118 skál a útesov ležiacich v Tichom oceáne. Patria medzi štáty USA a sú pomenované podľa najvačšieho ostrova Havaj. Veľká biodiverzita, prírodné scenérie, teplé tropické podnebie, množstvo pláží a aktívne vulkány robia z Havajských ostrovov veľmi populárnu destináciu pre turistov, surfistov, biológov a vulkanológov. Preto turizmus predstavuje podstatnú časť ekonomiky tohto štátu. Čo sa týka poľnohospodárstva, 40% krajiny tvoria farmy určené na pestovanie napríklad cukrovej trstiny, makadamových orechov, ananásu či kávy. Havajské ostrovy sú jediným štátom USA, na ktorom sa dá pestovať káva.

Súvisiace články

Vyžiadať cenovú ponuku

Cafepoint Hawaii Kona 150g, zrno

Cafepoint Hawaii Kona 150g, zrno