Pridať do obľúbených

Cafepoint India Plantation Mysore Svetlé praženie 250g, zrnková káva

Výrobca: Cafepoint Single

Svetlo pražená zrnková káva Cafepoint India Plantation Mysore je v šálke charakteristická svetlejšou krémou a sviežou, miestami korenistou arómou. 

Viac detailov

Intenzita praženia 

2 z 5

svetlé praženie

Výraznosť chuti 

3 z 3

Intenzívna

Kréma 

2 z 5

Nízka

Acidita 

2 z 3

Mierna

Vhodnosť prípravy

Filter V60/CHEMEX

Frenchpress

Aeropress

Výhodnosť 30.76 € / kg 0.25 € šalka kávy 

Cena

-40.8006%

12,99 € s DPH

7,69 € s DPH

  • Intenzívna
  • svetlé praženie
  • Nízka
  • Mierna
  • Áno
  • Áno
  • Áno

Na sklade 197 ks

Viac ako 5ks

Detaily

Charakteristika kávy Cafepoint India Plantation Mysore Svetlé praženie

Chuťový profil: V šálke je charakteristická svetlejšou krémou a sviežou, miestami korenistou arómou. Chuť je jemne sladká so slabším telom a intenzívnou, často ovocnou aciditou. V dochuti stále cítiť jemné náznaky korenia. Táto svetlo pražená káva je vhodná na použitie cez filter - AeroPress, Chemex, V60, prípadne ako ľadová káva spôsobom Cold Brew.

O pestovaní kávy v Indii

O pestovaní kávy: História pestovania kávy v krajine sa opiera o zaujímavú legendu. V 17. storočí súfijský pútnik Baba Budan na spiatočnej ceste z Mekky v prístave v Jemene získal sedem kávových zŕn. Ukryl ich vo svojom odeve a priniesol do Indie. V pohorí Chikkamagaluru ich zasadil a tak sa kávovník dostal z Arabského polostrova na východ. Odvtedy sa káva v krajine pestuje neprestajne, predovšetkým na juhu. V Indii sa darí veľmi dobre aj odrode Robusta, no najznámejšie a najcennejšie sú odrody Arabiky. Medzi najvyhľadávanejšie patria monzúnová Monsooned Malabar a gurmánska Mysore.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint India Plantation Mysore Svetlé praženie

O krajine: India je s viac než miliardou obyvateľov druhou najľudnatejšou krajinou sveta. Na severe je obklopená majestátnymi Himalájami, na východe, západe a juhu Indickým oceánom. Krajina s bohatou a dlhou históriou získala novodobú nezávislosť až v roku 1947 vďaka otcovi národa Mahatma Gándhímu.

Hoci India nepatrí medzi kávových gigantov (z hľadiska celosvetovej produkcie jej patrí 8. miesto), v kávovom priemysle tu pracuje viac ako 3 milióny ľudí. Zber zelenej kávy prebieha prevažne v mesiacoch november až február.

Súvisiace články

Vyžiadať cenovú ponuku

Cafepoint India Plantation Mysore Svetlé praženie 250g, zrnková káva

Cafepoint India Plantation Mysore Svetlé praženie 250g, zrnková káva